Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

1 NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022 roku

1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. W Adwencie będziemy odprawiali Mszę świętą roratnią o Najświętszej Maryi Pannie: w poniedziałki, piątki i soboty. W tym tygodniu zapraszamy na roraty w poniedziałek o godzinie 18:00, w piątek o godzinie 16:30 oraz w sobotę o godzinie 7:00. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie w poniedziałki i piątki. Dzieci na rozpoczęcie Mszy roratniej będą szły w procesji z lampionami. Serdecznie prosimy, aby dzieci przynosiły tylko lampiony z oświetleniem elektrycznym na baterię. Dzieci tradycyjnie przyniosą serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Na każdych roratach będzie losowane serduszko, którego wykonawca zabierze figurkę Matki Bożej do domu do następnej Mszy roratniej.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. W piątek 2 grudnia odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci
  • 16:30 – Msza święta roratnia z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00 – Msza święta. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 20:00

Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest nieczynna.

3. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 3 grudnia po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędzie się spotkanie modlitewne i formacyjne członków Żywego Różańca.

4. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godzinie 14:15.

5. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszym kościele w piątek, sobotę i niedzielę 9, 10 i 11 grudnia. Do spowiedzi rekolekcyjnej będzie można przystąpić w piątek i sobotę 9 i 10 grudnia. Plan rekolekcji jest następujący:

Piątek – 9 grudnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta roratnia z udziałem dzieci (z poświęceniem medalików dzieci klas trzecich)

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

Sobota – 10 grudnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta roratnia z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta z udziałem młodzieży (zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania)

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

Niedziela – 11 grudnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

  8:30  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

13:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

6. W związku z tym, że od dzisiejszej niedzieli mamy jednego księdza mniej w naszej Parafii, musimy przeorganizować naszą pracę:

  • Spowiedź w dni powszednie będzie się odbywała najczęściej tylko przed Mszą świętą. Pragnących przystąpić do spowiedzi świętej prosimy o wcześniejsze przyjście i przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą świętą.
  • Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 9:00 oraz od 16:00 do 17:00. W soboty będzie nieczynna.

7. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

8. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 20 zł; małej – 10 zł.

9. Nasz kościół jest ogrzewany od ubiegłej środy 23 listopada.

10. Organizujemy grupę na 7-dniową pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 12-18.07.2023 w cenie 3690 PLN + 230 EUR. W programie również: Batalha, Lizbona, Nazare, Obidos, Coimbra, Porto, Sanktuarium Bom Jesus do Monte. Bliższych informacji udziela ksiądz Proboszcz.

11. Firma Green Office Ecologic, zajmująca się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zwróciła się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki elektroodpadów. Z odzysku surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu firma uzyskuje środki finansowe, dzięki którym wpiera projekty misyjne. W związku z tym zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym przy garażach do wtorku 6 grudnia włącznie. Po tym terminie sprzęt zostanie jednorazowo zabrany.

12. Zmarł ks. Grzegorz Grzybowski, administrator Parafii w Płonkowie w Archidiecezji Gnieźnieńskiej, który w latach 1998-1999 był wikariuszem naszej Parafii. Msza święta pogrzebowa celebrowana będzie w poniedziałek 28 listopada o 11.00 w Kowalu pod przewodnictwem biskupa Radosława Orchowicza. Zmarłego kapłana polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…”