Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A”

26 marca 2023 roku

1. Dzisiaj kończymy nasze rekolekcje wielkopostne, które trwają od czwartku. Czwartek, piątek i sobota były dniami spowiedzi rekolekcyjnej. Dziękujemy serdecznie o. doktorowi Jarosławowi Pachulskiemu, salezjaninowi, za wygłoszenie tegorocznych nauk wielkopostnych.

2. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30.

3. Na Drogę krzyżową ulicami miasta zapraszamy serdecznie w najbliższy piątek 31 marca. O godzinie 16:45 wyruszymy z naszego kościoła do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.    

4. Sobota 1 kwietnia to Pierwsza Sobota Miesiąca. Z tej racji po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewne Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia w rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca odbędzie się Marsz modlitwy pod hasłem: „Włocławek z Janem Pawłem II”, który  wyruszy z klasztoru franciszkanów po Mszy świętej o godzinie 12:00 do katedry.

6. Także w przyszłą niedzielę 2 kwietnia o godzinie 21:00 zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski z modlitwą różańcową. Czuwanie zakończymy śpiewem „Barki” o godzinie 21:37.

7. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami wielkanocnymi odwiedzimy w Pierwszą Sobotę Miesiąca 1 kwietnia oraz w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia w godzinach porannych. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, w którą przynosimy na Mszę świętą palmy. O godzinie 11:30 odbędzie się procesja z palmami oraz – już tradycyjnie – konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

9. Dzisiaj oraz za tydzień w Niedzielę Palmową zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać!” za każdą ofiarę.

10. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne z czekolady rozprowadzane przez Caritas. Cena jednej sztuki 10 zł.