Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2023

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

4 czerwca 2023 roku

1. W najbliższy czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze święte z kazaniami będą celebrowane o godzinie 7:00; 8:30; 10:00 oraz 16:00. Wszystkich zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godzinie 16:00 bez kazania, po której wyruszy procesja ulicami miasta tradycyjną już drogą, tj. ulicą Fredry, Kaliską i Broniewskiego. Ołtarze będą usytuowane w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku. Kazanie będzie wygłoszone podczas procesji przy trzecim ołtarzu. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i ich ozdobienie zwłaszcza tych, którzy od lat szczególnie są w to zaangażowani i z góry dziękujemy im za trud. Ozdóbmy również nasze domy, okna i balkony w emblematy religijne. Niech procesja eucharystyczna w Boże Ciało będzie wyrazem naszej wiary i czci dla Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o udział ministrantów, asysty i dzieci do sypania kwiatów. Do zaangażowania przy sypaniu kwiatków szczególnie prosimy dziewczynki klas młodszych. Podczas Mszy świętej o godzinie 16:00 oraz procesji eucharystycznej zagra orkiestra z Tłuchowa, która uświetni tegoroczne obchody Bożego Ciała w naszej Parafii.

2. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała odbędzie się w środę 7 czerwca o godzinie 17:00 przed kościołem.

3. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca o godzinie 20:00 w parku na Słodowie we Włocławku odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej „Uwielbienie”. W związku z trwającym w naszej diecezji jubileuszem 900-lecia, po trzech latach przerwy, koncert ten będzie uwielbieniem Boga za dar Najświętszego Sakramentu i Jubileusz naszej diecezji. Wstęp na koncert jest wolny. Szczegóły dotyczące artystów i wykonawców koncertu podane są na plakacie wywieszonym w gablocie. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 

4. W tym miesiącu codziennie o godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchamy rozważań. W Boże Ciało Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione wyjątkowo o godzinie 9:30.

5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarza na Boże Ciało. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy wszystkim ofiarodawcom.

6. Prosimy osobę, która zamówiła intencję mszalną za + Zygmunta Zygnerskiego w Boże Ciało o zgłoszenie się w zakrystii w celu uzgodnienia godziny Mszy świętej.

7. Organizujemy 3-dniową pielgrzymkę w terminie 19-21 czerwca b.r. W programie:  Wrocław, Szklarska Poręba, Praga, Zamek Książ. W pielgrzymce wezmą udział ministranci, ale znaczna część miejsc w autokarze jest jeszcze wolna. Koszt 850 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Damiana.