Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2024

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

12 maja 2024 roku

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego. Dni rozpoczynającego się tygodnia są czasem szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

2. W jutrzejszy poniedziałek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w następującym porządku:

  • 17:30 – Nabożeństwo majowe
  • 18:00 – Msza święta
  • 18:40 – Różaniec i procesja z Figurą Matki Bożej wokół kościoła.

Prosimy o przyniesienie świec z osłonami. 

3. W związku z Nabożeństwem Fatimskim jutro nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

4. W najbliższą sobotę 18 maja, czyli w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na wieczorne czuwanie modlitewne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z prośbą o dary Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa około półtorej godziny. Modlitwę, rozważania i śpiew poprowadzi wspólnota młodzieży „Fos Zoe” oraz „Dom”.

5. W maju codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 sprawujemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.    

6. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy prace przy odnowieniu elewacji naszego kościoła. Rozpoczniemy od zdjęcia warstwy glonów i zabrudzeń oraz – tam gdzie trzeba – odpękających: farby i tynku. Po tym pierwszym etapie po kilku miesiącach nastąpi drugi, który będzie polegał na wyrównaniu tynku i malowaniu.