Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ „B”

26 maja 2024 roku

1. W dzisiejszą niedzielę 26 maja na Mszy świętej o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii świętej, do której przystąpią dzieci klas trzecich.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku we Mszy świętej o godzinie 18:00 będą uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne w ramach tradycyjnego tzw. „Białego Tygodnia”, a wyjątkiem Bożego Ciała, kiedy to wszystkich zapraszamy szczególnie na godzinę 16:00.

4. Osoby, które zamówiły intencję mszalne w Boże Ciało 30 maja za + Annę Koźmińską (6. roczn. śm.) – prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

3. W najbliższy czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze święte z kazaniami będą celebrowane o godzinie 7:00; 8:30; 10:00 oraz 16:00. Wszystkich zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godzinie 16:00 bez kazania, po której wyruszy procesja ulicami miasta: Fredry, Kaliską i Broniewskiego. Kazanie będzie wygłoszone podczas procesji przy trzecim ołtarzu. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i ich ozdobienie zwłaszcza tych, którzy od lat szczególnie są w to zaangażowani i z góry dziękujemy im za trud. Ozdóbmy również nasze domy, okna i balkony w emblematy religijne. Niech procesja eucharystyczna w Boże Ciało będzie wyrazem naszej wiary i czci dla Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o udział ministrantów, asysty i dzieci do sypania kwiatów. Do zaangażowania przy sypaniu kwiatków szczególnie prosimy dziewczynki klas młodszych. Prosimy też dzieci, które dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii świętej, aby uczestniczyły we Mszy świętej o godzinie 16:00 oraz w procesji eucharystycznej w albach. Podczas Mszy świętej o godzinie 16:00 oraz procesji eucharystycznej zagra orkiestra z Tłuchowa, która uświetni tegoroczne obchody Bożego Ciała w naszej Parafii.

5. W Boże Ciało 30 maja o godzinie 20:00 w kościele Najświętszego Zbawiciela odbędzie się Wieczór Uwielbienia. Szczegóły na plakacie.

6. Do piątku włącznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 17:30. Od soboty o tej samej porze zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchać rozważań.

7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 1 czerwca po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędą się comiesięczne modlitwy i spotkanie członków Żywego Różańca.

8. Na spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne na Polach Lednickich młodzież naszej Parafii z ks. Damianem wyjeżdża w sobotę 1 czerwca.

9. Komunia święta rocznicowa dzieci klas czwartych odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 czerwca na Mszy świętej o godzinie 13:00. Przygotowanie do Komunii świętej rocznicowej odbędzie się w następujących terminach:

  • poniedziałek 27 maja godz. 18:45 (spotkanie formacyjno-organizacyjne);
  • środa 29 maja godz. 18:45 (spotkanie formacyjno-organizacyjne);
  • piątek 31 maja godz. 18:45 (spowiedź).

10. W ubiegły piątek 24 maja po uprzednim zmyciu glonów i zabrudzeń, uzupełnieniu ubytków i gruntowaniu zakończyliśmy malowanie elewacji kościoła od strony wewnętrznej, tzn. tylnych ścian wieży oraz elementu żagla zwanego popularnie „skocznią”. Prace przy malowaniu elewacji frontowej będą kontynuowane w terminie późniejszym.

11. Przy tej okazji składamy serdeczne „Bóg zapłać!” kilkunastu osobom, które ostatnio złożyły ofiary indywidualne na odnowienie elewacji kościoła i malowanie wieży oraz wszystkim składającym systematycznie ofiary na tacę, bo z nich głównie utrzymujemy Parafię i dokonujemy wszelkich remontów i inwestycji.

12. W niedzielę 9 czerwca przejdzie ulicami Włocławka Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 15:00 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po niej nastąpi rodzinny przemarsz do kościoła św. Józefa na Zazamczu. W tym czasie, kiedy w naszej ojczyźnie ważą się losy nienarodzonych zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie wartości rodziny i życia ludzkiego. Pokażmy, jak wiele jest osób, dla których są one ważne.