Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2024

9 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

2 czerwca 2023 roku

1. W dzisiejszą niedzielę 2 czerwca na Mszy świętej o godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość Komunii świętej rocznicowej dzieci klas czwartych.

2. W oktawie Bożego Ciała, czyli do czwartku włącznie, zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbywa się w ramach Nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:30. O udział prosimy asystę, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym i procesji odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków i ziół. Na zakończenie bowiem tygodnia naszej czci dla Chrystusa w Eucharystii, prawdziwie obecnego pod postaciami chleba i wina, przynosimy wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych, prosząc Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił wydać obfite owoce dla naszego dobra.

3. W piątek 7 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie Pierwszy Piątek Miesiąca. Program tego dnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 17:30 – Nabożeństwo czerwcowe
  • 18:00 – Msza święta
  • 18:45 – Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest nieczynna.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” jedenastu osobom, które w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary indywidualne na odnowienie elewacji kościoła i malowanie wieży oraz wszystkim składającym systematycznie ofiary na tacę, bo z nich głównie utrzymujemy Parafię i dokonujemy wszelkich remontów i inwestycji.

5. W niedzielę 9 czerwca przejdzie ulicami Włocławka Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 15:00 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po niej nastąpi rodzinny przemarsz do kościoła św. Józefa na Zazamczu. W tym czasie, kiedy w naszej ojczyźnie ważą się losy nienarodzonych zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie wartości rodziny i życia ludzkiego. Pokażmy, jak wiele jest osób, dla których są one ważne.