Ogłoszenia duszpasterskie 1.11.2017

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2017 roku

 

 

  1. W dniu dzisiejszym 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są sprawowane o godzinach: 7:00; 8:30; 10:00 i 11:30. Dzisiaj nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 13:00, ani też o 18:00. Msza święta na cmentarzu włocławskim przy ul. Chopina rozpocznie się o godzinie 14:00. O tej samej godzinie księża orioniści odprawią Mszę świętą na cmentarzu w Pinczacie.

 

  1. W oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada każdego dnia można uzyskać odpust zupełny, który ofiarować można tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

  1. Jutro w czwartek 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli dzień pamięci i modlitwy za zmarłych. Przez tydzień od 2 do 8 listopada o godzinie 17:00 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Ponadto w dniu jutrzejszym 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach, zarówno rocznych, jak i na różańcu odmawianym od 2 do 8 listopada.

 

  1. Na wypominki całoroczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

  1. W tym tygodniu 3 listopada przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Program tego dnia jest taki sam jak co miesiąc.