Ogłoszenia duszpasterskie 12.11.2017

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 roku

 

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę 12 listopada gościmy w naszej Parafii p. Patrycję Hurlak, aktorkę znaną m.in. z seriali „Klan” i „Blondynka” oraz prowadzącą nowy program w TVP 2 „Ukryte skarby”. Patrycja historię swojego nawrócenia opisała w książce „Nawrócona wiedźma”, a w drugiej książce p.t. „Zakochani są wśród nas” zamieściła zbiór historii o prawdziwej, spełnionej i radosnej miłości. Obie książki można kupić dzisiaj po Mszy świętej. Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej przed błogosławieństwem wysłuchamy świadectwa p. Patrycji.

 

  1. W sobotę 25 listopada o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii świętej.

 

  1. W ubiegły wtorek 7 listopada zamontowaliśmy na balustradzie chóru pięć brakujących polichromowanych płaskorzeźb wykonanych w drewnie lipowym przez Stanisława Mystka (Alfa i Omega w Księdze, tablice z Dziesięcioma Przykazaniami, Krzyż wpisany w koło, Pelikan, Chleb i Ryby). Wszystkie 14 płaskorzeźb zawierają symbole starochrześcijańskie. Dziewięć wcześniej wykonanych zostało zamontowanych 18 sierpnia. Koszt wykonania płaskorzeźb wynosi 28 tysięcy złotych.

 

  1. Tworzymy nową grupę dla kandydatów na ministrantów. Chętnych do posługi w liturgii prosimy o zgłaszanie się do ks. Roberta. Prosimy najbliższych o zachętę dla chłopców, którzy pragnęliby pełnić zaszczytną służbę przy ołtarzu. Chętnie przyjmiemy też dorosłych mężczyzn, którzy pragnęliby włączyć się w posługę liturgiczną.

 

  1. Teologiczne Towarzystwo Naukowe we Włocławku organizuje w środę 15 listopada o godzinie 15:30 wykład otwarty, który odbędzie się w auli kardynała Stefana Wyszyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wystąpi na nim ks. dr Marek Sędek, ogólnopolski moderator generalny Ruchu Światło-Życie z Krościenka nad Dunajcem. Wygłosi wykład pt.: „Osoba i dzieła Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego w 30-lecie jego śmierci”. Po wykładzie nastąpi dyskusja i składanie świadectw.