Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017

1 NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2017 roku

 

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. W Adwencie będziemy odprawiali Mszę świętą roratnią o Najświętszej Maryi Pannie: we wtorki, piątki i soboty. W tym tygodniu zapraszamy na roraty we wtorek o godzinie 18:00, w piątek o godzinie 16:30 oraz w sobotę o godzinie 7:00. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie we wtorki i piątki. Dzieci na rozpoczęcie Mszy roratniej będą szły w procesji z lampionami. Serdecznie prosimy, aby dzieci przynosiły tylko lampiony z oświetleniem elektrycznym na baterię. Dzieci tradycyjnie przyniosą serduszka z wypisanymi na nich dobrymi uczynkami. Na każdych roratach będzie losowane serduszko, którego wykonawca zabierze figurkę Matki Bożej do domu do następnej Mszy roratniej.

 

 1. Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będą rekolekcje adwentowe w naszej Parafii, które odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę: 8, 9 i 10 grudnia. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i podany na stronie internetowej Parafii. Do spowiedzi rekolekcyjnej będzie można przystąpić w piątek i sobotę 8 i 9 grudnia na pół godziny przed Mszami świętymi. Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 będą spowiadać tylko księża z naszej Parafii. Rekolekcje wygłosi ks. Jacek Bartczak, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Plan rekolekcji adwentowych przedstawia się następująco:

* Msze święte z udziałem dorosłych w piątek i sobotę: godz. 7:00; 10:00 i 18:00

* dzieci zapraszamy:

 • w piątek 8 grudnia na godz. 16:30;
 • w niedzielę 10 grudnia na godzinę 11:30.

* młodzież zapraszamy:

 • w sobotę 9 grudnia na godzinę 16:30;
 • w niedzielę 10 grudnia na godzinę 10:00.

 

 1. W przypadającą 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12:00 do 13:00 będziemy modlić się w kościele w tzw. Godzinie łaski odmawiając różaniec. Zapraszamy chętnych.

 

 1. W tę samą Uroczystość 8 grudnia o godzinie 16:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

 1. Za tydzień rozpoczniemy adwentową akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przez tydzień, począwszy od przyszłej niedzieli będziemy zbierać trwałe produkty żywnościowe do wystawionych pod chórem koszów.

 

 1. Także za tydzień, tradycyjnie w 2 Niedzielę Adwentu, będziemy obchodzić dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary do puszek, które będą przeznaczone na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w piątek 22 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

 

 

 

 

REKOLEKCJE   ADWENTOWE

W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA WE  WŁOCŁAWKU

8 – 10 grudnia 2017 roku

 

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w piątek i sobotę na pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 spowiadają tylko księża z naszej Parafii. 

 

PIĄTEK  – 8 grudnia 2017 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta z udziałem dzieci

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

SOBOTA  – 9 grudnia 2017 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

16:30  – Msza święta z udziałem młodzieży (gimnazjum i liceum)

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

NIEDZIELA  – 10 grudnia 2017 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

8:30  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem młodzieży

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci

13:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych