Ogłoszenia duszpasterskie

2 NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017 roku

 

 

  1. Wczoraj i przedwczoraj, czyli w piątek i sobotę przeżywaliśmy dni spowiedzi w ramach rekolekcji adwentowych.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentową akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Przez tydzień, do przyszłej niedzieli włącznie, będziemy zbierać produkty żywnościowe do wystawionych pod chórem koszów. Jeśli ktoś z nas posiada informacje o rodzinach lub osobach z sąsiedztwa, potrzebujących pomocy w takiej formie, prosimy o zgłoszenie.

 

  1. W tym tygodniu na Roraty zapraszamy we wtorek i w piątek o godzinie 18:00 oraz w sobotę o godzinie 7:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami we wtorek i w piątek na godzinę 18:00. Podczas tychże Mszy świętych kazania będą wygłoszone do dzieci.

 

  1. W przyszłą niedzielę 17 grudnia podczas wszystkich Mszy świętych z wyjątkiem Eucharystii o godzinie 18:00 rodziny naszej Parafii należące do Domowego Kościoła pragną złożyć świadectwo o swojej drodze wiary, szczególnie w Kręgach Rodzin.

 

  1. Z inicjatywy mieszkańców Osiedla w przyszłą niedzielę 17 grudnia o godzinie 16:00 na Placu zabaw przy choince między blokami Fredry 6 i Fredry 8 odbędzie się spotkanie przedświąteczne ze wspólnym śpiewem kolęd i złożeniem sobie życzeń. Organizatorzy serdecznie zapraszają i proszą o przyniesienie ze sobą opłatka, aby podzielić się z innymi. Dziękujemy naszym Parafianom, inicjatorom tak pięknej, jednoczącej wszystkich, po raz trzeci organizowanej uroczystości.

 

  1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w piątek 22 grudnia i w sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Obłożnie chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

  1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

 

  1. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

 

  1. Dzisiaj, jak co roku w 2. Niedzielę Adwentu, obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek, przeznaczone na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

 

  1. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa naszemu społeczeństwu, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zwrócił się z prośbą, o przekazanie apelu ostrzegającego przed przypadkami oszustw i kradzieży dokonanych na szkodę osób starszych. Apel ten brzmi:

 

„Policjanci często otrzymują zgłoszenia oszustw dokonanych na szkodę osób starszych. Metoda, którą posługują się przestępcy doczekała się swojej nazwy. Określana jest przez policjantów „oszustwem na wnuczka” lub „oszustwem na policjanta CBŚ”.

Oszuści dzwonią do starszych osób na telefony stacjonarne. Przedstawiają się za wnuka, udają, że spowodował on wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na leczenie, na naprawę samochodu albo na „załatwienie sprawy”. W takich przypadkach po pieniądze zgłosić się ma kolega „wnuka”, czyli ktoś, kogo ofiara nie zna.

Nasiliły się również przypadki, w których oszuści twierdzą, że policja prowadzi tajną akcję przeciwko hakerom i pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. Przestępcy twierdzą nawet, że pracownicy banków są w zmowie z przestępcami, dlatego nie wolno im ufać. W ten sposób nakłaniają seniorów do wypłaty pieniędzy i przekazanie ich rzekomym policjantom.

Nakłaniają także starsze osoby do zakładania nowych kont w banku, po czym każą im przelać pieniądze z lokat na nowo założony rachunek, do którego to oni mają dostęp.

Wiele osób straciło w ten sposób oszczędności, a nawet zaciągnęło kredyty, które muszą spłacać. Apelujemy, aby nie działać pochopnie, kiedy zgłasza się ktoś, kogo nie znamy i chcemy mu przekazać pieniądze!

Należy pamiętać o tym, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy lub zaciągnięcie kredytu. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, należy upewnić się, że przerwaliśmy połączenie telefoniczne i natychmiast powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.”