Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2017

3 NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2017 roku

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 17 grudnia podczas wszystkich Mszy świętych z wyjątkiem Eucharystii o godzinie 18:00 rodziny naszej Parafii należące do Domowego Kościoła po krótkim kazaniu celebransa składają świadectwo o swojej drodze wiary, szczególnie w Kręgach Rodzin należących do Ruchu Światło-Życie.

 

 1. Dzisiaj kończymy przedświąteczną akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii, która jest naszą 49. parafialną akcją charytatywną (od 2001 roku). Za okazaną wrażliwość wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne “Bóg zapłać!”.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 14:00 uroczystość wigilijną mają Kręgi Rodzin oraz Diakonia Muzyczna Dorosłych.

 

 1. Z inicjatywy mieszkańców Osiedla w dzisiejszą niedzielę o godzinie 16:00 na Placu zabaw przy choince między blokami Fredry 6 i Fredry 8 odbędzie się spotkanie przedświąteczne ze wspólnym śpiewem kolęd i złożeniem sobie życzeń. Organizatorzy serdecznie zapraszają i proszą o przyniesienie ze sobą opłatka, aby podzielić się z innymi.

 

 1. Biblioteka będzie czynna jeszcze w jutrzejszy poniedziałek od godziny 16:00 do 17:30, a po Bożym Narodzeniu będzie nieczynna aż do zakończenia okresu kolędowego.

 

 1. We wtorek i piątek zapraszamy na roraty o godzinie 18:00, a w sobotę o godzinie 7:00.

 

 1. W piątek 22 grudnia o godzinie 11:00 w kościele będą wystawione jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 dla uczniów tejże Szkoły. Śpiewać będzie chór szkolny.

 

 1. W piątek 22 grudnia o godzinie 15:00 w Sali św. Józefa w Domu Parafialnym odbędzie się uroczystość wigilijna dla ministrantów.

 

 1. W piątek 22 grudnia o godzinie 18:40 (czyli po Mszy świętej wieczornej) odbędzie się w kościele konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które zostaną ochrzczone w Boże Narodzenie.

 

 1. W tym samym dniu, czyli w najbliższy piątek 22 grudnia o godzinie 19:30 w kościele będzie miał miejsce Adwentowy Dzień Skupienia, na który zapraszamy wszystkich Parafian, a w sposób szczególny młodzież.

 

 1. Wigilia dzieci i młodzieży oazowej oraz Scholi „Venite adoremus” odbędzie się w sobotę 23 grudnia o godzinie 15:00 w Sali św. Józefa w Domu Parafialnym.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w domach w piątek 22 grudnia i w sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Naszych bliskich, którzy ze względu na wiek lub chorobę nie są w stanie przybyć do kościoła, a pragnących przyjąć sakramenty święte, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte do godziny 13:00 włącznie będą sprawowane z formularza 4. Niedzieli Adwentu. Za tydzień nie będzie Mszy świętej o godzinie 18:00, ponieważ jest to tradycyjna pora wieczerzy wigilijnej. Będzie natomiast sprawowana wieczorna Msza wigilijna o godzinie 21:00. Na tej Mszy po Ewangelii młodzież przedstawi jasełka. O północy zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Przed Pasterką o północy będziemy śpiewać kolędy.

 

 1. W drugim tygodniu ferii zimowych w dniach od 19 do 24 lutego organizujemy sześciodniowe wyjazdowe Rekolekcje Ewangelizacyjne dla młodzieży w Zakopanem, adresowane zwłaszcza do uczniów gimnazjum i szkoły średniej. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Młodzież już zgłoszona na wyjazd proszona jest o pobranie karty uczestnika od księdza Damiana lub księdza proboszcza i oddanie jej do przyszłej niedzieli 24 grudnia.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.