Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od ubiegłego piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego. Dni rozpoczynającego się tygodnia są czasem szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę 13 maja zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Odbędzie się ono w następującym porządku:
  • 17:30  – Nabożeństwo majowe
  • 18:00  – Msza święta
  • 18:45  – Po Mszy świętej wyruszymy w procesji wokół naszego kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, odmawiając różaniec i śpiewając pieśni. Zachęcamy do przyniesienia lampionów z osłonami, które zapalimy podczas procesji.

 

  1. W przyszłą niedzielę 20 maja na Mszy świętej o godzinie 11:30 przystąpi do Pierwszej Komunii świętej pierwsza grupa dzieci klas trzecich (III a, III b, III c). Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dla tej grupy dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek 17 maja o godzinie 18:45. Natomiast druga grupa dzieci klas trzecich (III d, III e, III e) przystąpi do Pierwszej Komunii świętej w niedzielę za dwa tygodnie 27 maja na Mszy świętej o godzinie 11:30. Wszystkie dzieci przystępują do Pierwszej Komunii świętej w strojach liturgicznych.

 

  1. Młodzież wyjeżdżająca na Rekolekcje oazowe w terminie od 12 do 27 lipca do Zasadnego proszona jest o oddanie wypełnionej karty uczestnika księdzu proboszczowi do połowy maja.

 

  1. Poproszono nas o zamieszczenie w ramach Ogłoszeń parafialnych Ogłoszenia Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy na temat „Uwaga na nieuczciwych sprzedawców”. A oto jego treść:

 

Szanowni Państwo!

Czasami zdarza się, że przychodzą do Was albo dzwonią osoby reprezentujące różnego rodzaju firmy, organizacje, podmioty gospodarcze. Pytają, jak się nazywacie. Proponują niższe rachunki za prąd, za gaz, za telefon, albo zapraszają na bezpłatne badania. Potem okazuje się, że po badaniach można kupić wyjątkowej jakości pościel, garnki… Sprzedawcy mówią dużo i szybko, bardzo zachwalają swoje produkty. Rzeczy są drogie, ale rzekomo jedyne w swoim rodzaju. Sprzedawcy podsuwają do podpisania jakieś umowy, weksle, nalegają, żeby podpisać je szybko, bez czytania. Refleksja przychodzi później. Czy te rachunki są naprawdę niższe? Czy ta droga rzecz jest mi naprawdę potrzebna, czy dzięki niej będę się czuć lepiej? Pamiętajmy, nie wszyscy sprzedawcy są nieuczciwi, ale i tacy się zdarzają. Potrzebna jest nasza czujność i roztropność Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie wywieszonym w gablocie. Do zapoznania się z nimi zapraszamy szczególnie seniorów, osoby żyjące samotnie.

 

Inspekcja Handlowa w Bydgoszczy