Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej na Mszy świętej o godzinie 11:30 przystąpi do Pierwszej Komunii świętej druga grupa dzieci klas trzecich (III d, III e, III f).

 

 1. W najbliższy czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze święte z kazaniami będą celebrowane o godzinie 7:00; 8:30; 10:00; 11:30 oraz 16:00. Wszystkich zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godzinie 16:00 bez kazania, po której wyruszy procesja ulicami miasta tradycyjną już drogą, tj. ulicą Fredry, Kaliską i Broniewskiego.

 

 1. Wyjazd autokarem na spotkanie młodych w Lednicy nastąpi w sobotę 2 czerwca o godzinie 9:00. Koszt wyjazdu 40 zł. Prosimy o uzupełnienie danych oraz dokonanie wpłat.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 3 czerwca o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość Komunii świętej Rocznicowej dzieci klas czwartych. Spowiedź przed Komunią świętą rocznicową odbędzie się w piątek 1 czerwca od godziny 15:30 do 16:30.

 

 1. W piątek 8 czerwca o godzinie 16:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla klas drugich gimnazjalnych oraz klas siódmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi osoba świecka, która chce opowiedzieć młodzieży o swojej drodze wiary.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 10 czerwca odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie radości wiary oraz prosimy o promowanie informacji o marszu wśród naszych bliskich i znajomych. Plan tegoż wydarzenia jest następujący:
 • 15:00 – Msza święta w kościele św. Stanisława
 • 16:00 – Wyruszamy w radosnym Marszu z kościoła św. Stanisława do kościoła św. Maksymiliana
 • 17:00 – Piknik rodzin na placu przy naszym kościele (zabawy, muzyka, konkursy, coś dla ciała i ducha)
 • 21:00 – Planujemy zakończenie pikniku Apelem Jasnogórskim i utworzeniem kręgu wszystkich uczestników.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na Marsz dla życia i rodziny oraz piknik rodzinny w niedzielę 10 czerwca Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odbędzie się wyjątkowo o godzinie 9:30, a ostatnia Msza święta zostanie przesunięta z godziny 18:00 na 15:00.

 

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w organizację festynu, np. przygotowując ciasto lub sałatkę, albo też sponsorując napoje, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już zadeklarowali chęć włączenia się w różnoraką pomoc przy organizacji pikniku. „Bóg zapłać!” Jeśli ktoś chciałby zasponsorować napoje, to prosimy o ich dostarczenie przynajmniej na tydzień przed festynem.

 

 1. Spotkanie rodziców i dzieci wyjeżdżających na pielgrzymkę do Świnic Warckich w dniu 12 czerwca odbędzie się w niedzielę 10 czerwca po Mszy świętej o godzinie 11:30.