Ogłoszenia duszpasterskie 3.06.2018

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę 3 czerwca o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość Komunii świętej rocznicowej dzieci klas czwartych.

 

  1. Dziękujemy licznym uczestnikom czwartkowej procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza wszystkim czynnie zaangażowanym w organizację Uroczystości. W podziękowaniu za zaangażowanie i pracę w najbliższą środę 6 czerwca na Nabożeństwie o godzinie 17:30 oraz Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy polecać Panu Bogu wszystkich przygotowujących cztery ołtarze na Boże Ciało, ofiarodawców na kwiaty do tychże ołtarzy, a także wszystkich zaangażowanych w liturgię Uroczystości Bożego Ciała i jej oktawy.

 

  1. W intencji ubierających III ołtarz na Boże Ciało oraz ofiarodawców na kwiaty do tegoż ołtarza z bloków przy ul. Broniewskiego 24, 26, 26A, będziemy sprawować Mszę świętą za tydzień 10 czerwca o godzinie 10:00.

 

  1. W oktawie Bożego Ciała, czyli do czwartku włącznie, zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbywa się w ramach Nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:30. O udział prosimy asystę, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym i procesji odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków i ziół. Na zakończenie bowiem tygodnia naszej czci dla Chrystusa w Eucharystii, prawdziwie obecnego pod postaciami chleba i wina, przynosimy wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych, prosząc Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

  1. Już za tydzień w niedzielę 10 czerwca odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym publicznym świadectwie radości wiary oraz prosimy o promowanie informacji o marszu wśród naszych bliskich i znajomych. Plan tegoż wydarzenia jest następujący:
  • 15:00 – Msza święta w kościele św. Stanisława
  • 16:00 – Wyruszamy w radosnym Marszu z kościoła św. Stanisława do kościoła św. Maksymiliana
  • 17:00 – Piknik rodzin na placu przy naszym kościele (zabawy, muzyka, konkursy, coś dla ciała i ducha)
  • 21:00 – Planujemy zakończenie pikniku Apelem Jasnogórskim i utworzeniem kręgu wszystkich uczestników.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na Marsz dla życia i rodziny oraz piknik rodzinny w niedzielę 10 czerwca Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odbędzie się wyjątkowo o godzinie 9:30, a ostatnia Msza święta zostanie przesunięta z godziny 18:00 na 15:00.

 

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w organizację festynu, np. przygotowując ciasto lub sałatkę, albo też sponsorując napoje, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już zadeklarowali chęć włączenia się w różnoraką pomoc przy organizacji pikniku. „Bóg zapłać!” Jeśli ktoś chciałby zasponsorować napoje, to prosimy o ich dostarczenie najpóźniej do środy włącznie.