Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. Dzisiaj w niedzielę 10 czerwca odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Plan tegoż wydarzenia jest następujący:
 • 15:00 – Msza święta w kościele św. Stanisława;
 • 16:00 – Marsz wyrusza z kościoła św. Stanisława do naszego kościoła (ulicą Wiejską, Prusa i Broniewskiego – inną trasą niż w ubiegłym roku);
 • 17:00 – Powitanie Marszu na Placu kościelnym przy Domu Parafialnym;
 • 17:10 – Festyn czyli Piknik rodzin na placu przy naszym kościele (zabawy, muzyka, świadectwa, konkursy);
 • 21:00 – Planujemy zakończenie pikniku Apelem Jasnogórskim i utworzeniem kręgu wszystkich uczestników.

 

W programie festynu będą między innymi:

 • występy naszych parafialnych zespołów muzycznych: Diakonii Muzycznej Dorosłych, Scholi „Venite adoremus”, świadectwa rodzin;
 • gry, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
 • kiełbasa z grilla, ciasta i napoje;
 • zjeżdżalnia dla dzieci;
 • zamek „Krówka”;
 • trampolina dla dzieci.

 

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na Marsz dla życia i rodziny oraz piknik rodzinny w dzisiejszą niedzielę Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele odbędzie się wyjątkowo o godzinie 9:30, a ostatnia Msza święta zostanie przesunięta z godziny 18:00 na 15:00.

 

Serdeczne „Bóg zapłać” składamy wszystkim, którzy zaoferowali pomoc w organizacji festynu, a także przygotowującym ciasto lub sałatkę, ofiarodawcom napojów oraz wszystkim sponsorom. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Planujemy zakończyć festyn o godzinie 21:00 utworzeniem kręgu wszystkich uczestników oraz Apelem Jasnogórskim.

 

Wszystkich, którzy zadeklarowali przygotowanie  ciast na Festyn prosimy o ich dostarczenie do Sali św. Józefa w Domu Parafialnym dzisiaj, najlepiej w godzinach 14:00-16:00.

 

 1. W najbliższy wtorek 12 czerwca wyjeżdżają na pielgrzymkę do Świnic Warckich dzieci pierwszokomunijne z księdzem Mariuszem. Wyjazd autokaru z placu kościelnego o godzinie 7:45.

 

 1. W tym samym dniu, czyli we wtorek 12 czerwca odbędzie się też pielgrzymka samochodowa na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd samochodami o godzinie 6:30. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. W środę 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie:
 • 18:00 Msza święta
 • 18:45 Różaniec w kościele i procesja ze śpiewem pieśni i świecami wokół kościoła. Przynieśmy świece z osłonami.

 

 1. W przyszłą niedzielę 17 czerwca kończymy konkurs „Aktywny Młody Parafianin”, zapowiedziany młodym we wrześniu. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród dla naszych najaktywniejszych młodych Parafian nastąpi podczas Mszy świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek 21 czerwca o godzinie 8:00.

 

 1. W tym miesiącu codziennie o godzinie 17:30 celebrujemy Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchamy rozważań na temat poszczególnych wezwań tejże Litanii.