Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

  

  1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację Festynu w ubiegłą niedzielę, który odbył się po Marszu dla życia i rodziny. Dziękujemy szczególnie występującym zespołom: Diakonii Muzycznej Dorosłych oraz Scholi „Venite adoremus”, wszystkim posługującym przy grillowaniu kiełbasek i kaszanki, serwowaniu napojów i słodyczy, prowadzeniu konkursów i rozgrywek, ofiarodawcom ciast i sałatek oraz wszystkim sponsorom. Dziękujemy też wszystkim licznym uczestnikom pikniku za radosną i pełną życzliwości atmosferę oraz świadectwo dobrej zabawy. „Bóg zapłać!”

 

  1. Wszystkich zaangażowanych w organizację i posługę podczas Festynu zapraszamy na radosne braterskie spotkanie przy grillu w dzisiejszą niedzielę o godzinie 19:00.

 

  1. W najbliższy wtorek 19 czerwca odbędzie się wyjazd autokarem ministrantów i Scholi „Venite adoremus” do ZOO SAFARI w Borysewie. Zbiórka przy kościele o godzinie 7:30. Powrót około godziny 18:00.

 

  1. W czwartek 21 czerwca o godzinie 8:00 w naszym kościele zapraszamy na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy serdecznie dyrekcję, nauczycieli, katechetów, dzieci i młodzież, aby podziękowali Panu Bogu za upływający rok nauki. Zostanie wtedy rozstrzygnięty konkurs Aktywny Młody Parafianin, który trwa od początku września, a kończy się w dniu dzisiejszym.

 

  1. W sobotę 23 czerwca o godzinie 11:00 odbędzie się zakończenie roku spotkań formacyjnych dla dzieci i młodzieży oazowej, a o godzinie 12:30 – Scholi „Venite adoremus”.

 

  1. W czerwcu czcimy szczególnie Najświętsze Serce Pana Jezusa podczas codziennie sprawowanych o godzinie 17:30 Nabożeństw czerwcowych. Śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i słuchamy rozważań na temat poszczególnych wezwań Litanii.

 

  1. Konkretnym owocem samochodowej pielgrzymki księdza proboszcza oraz dwunastu naszych Parafian na Jasną Górę do Częstochowy, która odbyła się w ubiegły wtorek 12 czerwca, jest zakup kilku elementów wyposażenia kościoła: ołtarzyka św. Antoniego, ramy drewnianej z dobraną do niej figurą św. Józefa, feretronu z obustronnymi wizerunkami Matki Bożej oraz trzech świeczników. Zakupione elementy pochodzą z demontażu wnętrz likwidowanych kościołów na Zachodzie Europy i wymagają renowacji – zwłaszcza ołtarzyk św. Antoniego oraz feretron. Mamy nadzieję, że znajdziemy dla nich miejsce w naszej świątyni. Jesteśmy otwarci na zgłoszenie się czterech chętnych pań do noszenia zakupionego feretronu podczas procesji, zwłaszcza w odpust parafialny 14 sierpnia, rezurekcyjnej w Wielkanoc, eucharystycznej w Boże Ciało i w oktawie tejże Uroczystości. Zakupionych pięć elementów jest wystawionych między chrzcielnicą a figurą Matki Bożej. Chętnych do ich obejrzenia prosimy o podejście do prezbiterium przy wejściu do zakrystii.