Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

 

 

 

  1. W ubiegły poniedziałek 18 czerwca oddaliśmy do renowacji ołtarzyk św. Antoniego do pracowni Antoniego Bisagi.

 

  1. W ubiegłą środę 20 czerwca zamontowaliśmy w kościele pod drugim zacheuszkiem przy wejściu do kaplicy tablicę z brązu upamiętniającą poświęcenie naszego kościoła. Autorem i wykonawcą tablicy jest Stanisław Mystek z Poznania. Treść napisu na tablicy jest następująca:

Na chwałę Wszechmogącego Boga

za pontyfikatu Papieża Jana Pawła II

Biskup włocławski Bronisław Dembowski

dokonał obrzędu poświęcenia tego kościoła

w niedzielę 27 października 2002 roku

 

  1. Wyjazd na 5-dniową parafialną pielgrzymkę autokarową, która odbędzie się w dniach 25-29 czerwca trasą: Święty Krzyż, Sandomierz, Leżajsk, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, nastąpi jutro w poniedziałek o godzinie 6:00 z placu kościelnego.

 

  1. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w tym dniu o godzinie 7:00 i 18:00. W związku z przypadającą w tym dniu Uroczystością 29 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Z dniem 30 czerwca odchodzi z naszej Parafii ks. Robert Dynakowski, który zostaje skierowany przez Biskupa włocławskiego na wikariat do Piotrkowa Kujawskiego. Na jego miejsce Biskup włocławski mianuje w naszej Parafii ks. Mariusza Wielgockiego, dotychczasowego wikariusza Parafii bł. Michała Kozala w Lipnie. Księdza Roberta pożegnamy w piątek 29 czerwca na Mszy świętej o godzinie 18:00.

 

  1. W sobotę 30 czerwca o godzinie 11:00 w katedrze Biskup Wiesław Mering odprawi Mszę świętą dziękczynną w ramach wojewódzkich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Serdecznie zaproszeni są mieszkańcy Włocławka i okolic.

 

  1. W diecezji włocławskiej trwa ciągła adoracja Najświętszego Sakramentu, polegająca na tym, iż każdego dnia inna parafia prowadzi adorację. Nasza Parafia ma w tym roku wyznaczony taki dzień na wtorek 3 lipca. W związku z tym po porannej Mszy świętej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy więc na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek przyszłego tygodnia 3 lipca. Pragnęlibyśmy, aby tego dnia cały czas były osoby modlące się przed Najświętszym Sakramentem. Stąd osoby, które mogą i chcą poświęcić w tym dniu godzinę na adorację Najświętszego Sakramentu prosimy o zgłoszenie w zakrystii i zadeklarowanie konkretnej godziny adoracji.