Ogłoszenia duszpasterskie 1.07.2018

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W diecezji włocławskiej trwa ciągła Adoracja Najświętszego Sakramentu polegająca na tym, iż każdego dnia inna parafia prowadzi Adorację. Nasza Parafia ma w tym roku wyznaczony taki dzień na wtorek 3 lipca. W związku z tym po porannej Mszy świętej o godzinie 7:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do godziny 17:50, z tym że z uwagi na pogrzeb przerwa w Adoracji nastąpi od godziny 13:00 do 14:00. Zapraszamy więc na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek 3 lipca. Pragnęlibyśmy, aby tego dnia cały czas były w kościele osoby modlące się przed Najświętszym Sakramentem. Stąd tych, którzy mogą i chcą poświęcić w tym dniu godzinę na Adorację Najświętszego Sakramentu prosimy o zgłoszenie w zakrystii i zadeklarowanie konkretnej godziny. „Bóg zapłać!” tym, którzy już się zgłosili. Od godziny 17:00 do 17:50 będzie trwał na Adoracji Domowy Kościół.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 6 lipca jest następujący:

 

 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
 • od 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 18:00 – Msza święta
 • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00

 

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

 

 1. Zarówno w najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca 7 lipca, jak również w Pierwszą Sobotę sierpnia nie będzie comiesięcznych modlitw i spotkania członków Żywego Różańca, które zwyczajowo odbywały się po porannej Mszy świętej.

 

 1. We wtorek 10 lipca odbędzie się samochodowa pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd o godzinie 6:30. Na pielgrzymkę zapisuje i informacji udziela ksiądz proboszcz.

 

 1. Biblioteka parafialna w lipcu jest nieczynna, natomiast w sierpniu – czynna na indywidualne życzenie po skontaktowaniu się z księdzem proboszczem.