Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019 roku

 

 

 

  1. W Środę Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym nie urządza się hucznych wesel i zabaw. Wielki Post jest okresem pokuty, w którym wierzący powinni szczególnie gorliwie wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia siebie przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość.

 

  1. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30. Zapraszamy serdecznie na to staropolskie, piękne nabożeństwo, rozważające Mękę Chrystusa. Za udział w Gorzkich żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. W piątek o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie na Drogę krzyżową wszystkich razem: dorosłych, młodzież i dzieci.

 

  1. W przyszłą niedzielę włączymy się w ogólnopolską akcję pomocy polskim misjonarzom pracującym w Afryce. Po każdej Mszy świętej będzie okazja, aby wesprzeć Kościół w Afryce, składając ofiary do puszek.

 

  1. „Nieznajomość Pisma świętego to nieznajomość Chrystusa” – mawiał św. Hieronim. Wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Pismo święte i porozmawiać o wierze na Krąg Biblijny w poniedziałki po Mszy świętej wieczornej do Domu Parafialnego zapraszają uczestnicy Kręgu oraz prowadzący spotkania ks. Jakub.