Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019 roku

 

 1. Gorzkie żale śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30.

 

 1. Jutro 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 odbędzie się złożenie przyrzeczeń tzw. Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz, dziesięć razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Jutro na godzinę 18:00 zapraszamy więc zwłaszcza wszystkich, którzy pragną podjąć się duchowej adopcji oraz tych, którzy już w niej trwają. Po homilii osoby adoptujące podejdą do ołtarza ze świecami, aby złożyć przyrzeczenie. Składający przyrzeczenie proszeni są o przyniesienie świec z osłonami.

 

 1. Pod chórem na stolikach znajdują się darmowe egzemplarze dwóch gazetek: „Duchowa adopcja dziecka poczętego” oraz „Wybierzmy rodzinę i życie!”

 

 1. Jutro 25 marca Biblioteka Parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W najbliższy wtorek 26 marca o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie Anonimowych Alkoholików.

 

 1. W piątek tego tygodnia 29 marca o godzinie 17:30 zapraszamy na Drogę krzyżową w kościele.

 

 1. Zbliżają się ważne wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej wspólnocie parafialnej:
 • Za tydzień 31 marca w 4. Niedzielę Wielkiego Postu odbędzie się wizytacja naszej Parafii, której dokona Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering. Centralnym punktem wizytacji będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godzinie 13:00, podczas której młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy Parafian na tę Mszę świętą, bo jest to święto naszej wspólnoty. Prosimy o obecność i posługę wszystkich ministrantów. Podczas tej Eucharystii zagrają i poprowadzą śpiew dwa zespoły muzyczne naszej Parafii: Diakonia Muzyczna Dorosłych oraz Schola „Venite adoremus”.
 • Droga krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w piątek 5 kwietnia. Rozpocznie się o godzinie 18:45 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zakończy w naszym kościele.
 • Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 7 kwietnia i potrwają do środy 10 kwietnia. Będą to jednocześnie rekolekcje szkolne. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń oraz zamieszczony w ramach ogłoszeń na stronie internetowej naszej Parafii.
 • W sobotę 13 kwietnia odbędzie się w naszej Parafii spotkanie młodzieży z diecezji włocławskiej przed Niedzielą Palmową. Przewidujemy obecność około tysiąca młodych. Dziękujemy tym członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy zaoferowali pomoc przy organizacji tegoż dnia młodych.

 

 1. W najbliższym czasie odbędą się ostatnie przygotowania formacyjno-organizacyjne przed bierzmowaniem dla młodzieży klas trzecich gimnazjalnych i klas ósmych w ramach następujących spotkań:
 • 26 marca godz. 18:45 (wtorek)
 • 28 marca godz. 16:00 (czwartek)

 

 1. Spowiedź kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 29 marca w następującym porządku:
 • 16:00 – Gimnazjum – klasy III
 • 16:30 – Szkoła Podstawowa, klasy: VIII a, VIII b
 • 17:00 – Szkoła Podstawowa, klasy: VIII c, VIII d

 

 1. Kancelaria parafialna w piątek 29 marca będzie czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00. Po południu będzie nieczynna.

 

 1. Organizujemy 5-dniową pielgrzymkę do następujących miejsc: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane, Spływ Dunajcem, Bukowina Tatrzańska, Bochnia w terminie od 24 do 28 czerwca. Noclegi w Domu św. Siostry Faustyny przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Cena 850 zł. Informacji udziela oraz na pielgrzymkę zapisuje ks. proboszcz.

 

 

 

 

REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE

W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA WE  WŁOCŁAWKU

7-10 kwietnia 2019 roku

 

 

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 spowiadają tylko księża z naszej Parafii.

 

NIEDZIELA – 7 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

8:30  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20

13:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

PONIEDZIAŁEK – 8 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

WTOREK – 9 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

ŚRODA – 10 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Msza święta z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00  – Msza święta z udziałem dorosłych