Ogłoszenia duszpasterskie 7.04.2019

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 kwietnia 2019 roku

 

 1. W piątek 5 kwietnia odbyła się Droga krzyżowa ulicami miasta: o godzinie 18:45 rozpoczęliśmy nabożeństwo w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i wyruszyliśmy do naszego kościoła. Przy pięknej, słonecznej pogodzie w nabożeństwie wzięło udział około 2000 osób. Za udział, wspólną, trwającą ponad półtorej godziny modlitwę oraz świadectwo wiary, wszystkim uczestnikom piątkowej Drogi krzyżowej składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Natomiast w najbliższy piątek 12 kwietnia o godzinie 17:30 zapraszamy na ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę krzyżową do naszego kościoła.

 

 1. Gorzkie żale celebrujemy jeszcze dzisiaj oraz za tydzień w Niedzielę Palmową o godzinie 17:30. Zapraszamy na nabożeństwo pasyjne, które w Polsce jest śpiewane już od ponad trzystu lat.

 

 1. Od dzisiejszej do przyszłej niedzieli będzie trwała wielkopostna akcja charytatywna zbierania trwałych produktów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Pod chórem są wystawione kosze, do których można wkładać żywność – nasz dar dla potrzebujących.

 

 1. Rozpoczynamy bardzo ważny dla naszej wspólnoty tydzień, w którym przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Rozpoczynają się one dzisiaj i będą trwały od 7 do 10 kwietnia, a więc od dzisiejszej niedzieli do środy. Są to jednocześnie rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Gimnazjum i Liceum. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i podany na stronie internetowej naszej Parafii. Prowadzi je ks. dr Marcin Idzikowski, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej. Okazja do spowiedzi podczas rekolekcji będzie na pół godziny przed każdą Mszą świętą w poniedziałek, wtorek i środę. W rekolekcje zapraszamy:
 • dorosłych: w poniedziałek, wtorek i środę (7-10 kwietnia) na Msze święte z naukami o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. We wtorek 9 kwietnia na Mszę świętą o godzinie 10:00 zapraszamy chorych. Po homilii przygotowanym przez spowiedź chorym udzielimy sakramentu namaszczenia;
 • dzieci klas I – VI Szkoły Podstawowej: w poniedziałek, wtorek i środę (7-10 kwietnia) na godzinę 11:30;
 • młodzież klas VII – VIII Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum i Liceum: w poniedziałek, wtorek i środę (7-10 kwietnia) na godzinę 16:30.

 

 1. Kancelaria parafialna w dniach rekolekcji (czyli od poniedziałku do środy) będzie nieczynna. Także Biblioteka parafialna w jutrzejszy poniedziałek będzie nieczynna.

 

 1. W najbliższą sobotę 13 kwietnia odbędzie się w naszej Parafii spotkanie młodzieży z diecezji włocławskiej przed Niedzielą Palmową. Przewidujemy obecność około tysiąca młodych. Dziękujemy tym członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy zaoferowali pomoc przy organizacji tegoż dnia młodych. Program spotkania młodych jest następujący:
 • 09:30 – Rejestracja przybyłych grup młodzieży;
 • 10:00 – Spotkanie formacyjno-modlitewne młodzieży: zawiązanie wspólnoty, pieśni, modlitwa, relacja ze Światowych Dnie Młodzieży w Panamie, świadectwa;
 • 12:00 – Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji z udziałem młodzieży.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami wielkanocnymi odwiedzimy w domach w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek 15 i 16 kwietnia. Adresy chorych, którym wiek, siły lub choroba uniemożliwiają przyjście do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, w którą przynosimy na Mszę świętą palmy. O godzinie 11:30 odbędzie się procesja z palmami oraz – już tradycyjnie – konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową przy wyjściu z kościoła ministranci będą zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. Osoby zapisane na 5-dniową pielgrzymkę do następujących miejsc: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Zakopane, Spływ Dunajcem, Bukowina Tatrzańska, Bochnia w terminie od 24 do 28 czerwca, prosimy o uzupełnienie danych osobowych i wpłatę zaliczki.

 

 

 

REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE

W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA WE  WŁOCŁAWKU

7-10 kwietnia 2019 roku

 

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Przed Mszą świętą o godzinie 7:00 spowiadają tylko księża z naszej Parafii.

 

NIEDZIELA – 7 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

8:30  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20

13:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

PONIEDZIAŁEK – 8 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

WTOREK – 9 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

 

ŚRODA – 10 kwietnia 2019 roku

 

7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Msza święta z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (klasy: I-VI)

16:30  – Msza święta z udziałem młodzieży: klasy VII i VIII, Gimnazjum i Liceum

18:00  – Msza święta z udziałem dorosłych