Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

 NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwietnia 2019 roku

 

 

 1. We wczorajszym spotkaniu młodych diecezji włocławskiej, które odbyło się w naszej Parafii, uczestniczyło około 1000 młodych. Serdecznie dziękujemy wszystkim czynnie zaangażowanym w jego organizację i przebieg wolontariuszom. „Bóg zapłać!” składamy za upieczone ciasta, złożone ofiary oraz wszelką pomoc.

 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Palmową o godzinie 17:30 celebrujemy ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie żale.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę kończymy wielkopostną akcję charytatywną zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Serdeczne “Bóg zapłać!” składamy wszystkim spieszącym bliźnim z pomocą.

 

 1. Chorych z posługą sakramentalną przed Świętami wielkanocnymi odwiedzimy w domach jutro w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia i w Wielki Wtorek 16 kwietnia. Adresy chorych, którym wiek, siły lub choroba uniemożliwiają przyjście do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Rodziców i chrzestnych tych dzieci, które zostaną ochrzczone w Wielkanoc zapraszamy na konferencję chrzcielną w środę 17 kwietnia na godzinę 18:40, a więc po Mszy świętej wieczornej.

 

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy trwa czas zwany Triduum Paschalnym. Są to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Liturgia w Triduum Paschalne, czyli Trzy Święte Dni, będzie sprawowana w następujących godzinach:
 • w Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00;
 • Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej w Wielki Piątek również o godzinie 18:00;
 • Natomiast Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotni wieczór rozpocznie się o godzinie 20:30.

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy rozpocznie się w Wielki Czwartek po wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej i będzie trwała do godziny 22:00, a następnie w Wielki Piątek od godziny 8:00 do wieczornej liturgii. Wielkopiątkowa adoracja Pana Jezusa w Grobie rozpocznie się po wieczornej liturgii i będzie trwała do godziny 22:00.

 

 1. W Wielki Czwartek o godzinie 10:00 w katedrze będzie celebrowana Msza krzyżma. Odbędzie się na niej poświęcenie oleju krzyżma i oleju chorych.

 

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych również post ilościowy.

 

 1. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie trwało od godziny 8:00 do 16:00 co pół godziny. Składane podczas poświęcenia pokarmów ofiary będą przeznaczone na nasz kościół.

 

 1. Rezurekcja rozpocznie się w Wielkanoc o godzinie 6:00. O udział w procesji prosimy asystę i dzieci do sypania kwiatów. Następne Msze święte w Wielkanoc o godzinie 8:30; 10:00; 11:30; 13:00 (chrzty) oraz 18:00. Nie będzie więc Mszy świętej o godzinie 7:00.

 

 1. W drugi dzień Świąt wielkanocnych Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę.

 

 1. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu będzie w następujące dni:
 • w poniedziałek, wtorek i środę przed każdą Mszą świętą
 • w Wielki Czwartek: 21:00 – 22:00
 • w Wielki Piątek: 21:00 – 22:00
 • w Wielką Sobotę: 10:00 – 13:00 (w dwóch konfesjonałach).

 

 1. Kancelaria w Wielkim Tygodniu będzie czynna:
 • w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia od 16:00 do 17:30;
 • w Wielki Wtorek 16 kwietnia od 16:00 do 17:30;
 • w Wielką Środę 17 kwietnia od 16:00 do 17:30.

Rano w tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – nieczynna.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Składamy za nie z góry serdeczne “Bóg zapłać”.