Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019 roku

 

 

  1. Dzisiaj, w 2. Niedzielę Wielkanocną, zwaną też Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w naszym kościele o godzinie 15:00 odbędzie się Nabożeństwo z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Jutro w poniedziałek 29 kwietnia Biblioteka parafialna będzie nieczynna.

 

  1. W maju, począwszy od środy, codziennie przez cały miesiąc o godzinie 17:30 będą odprawiane nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy śpiewać Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchać rozważań.

 

  1. Msze święte w środę 1 maja będą sprawowane o godzinie 7:00 i 18:00.

 

  1. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane według planu niedzielnego. W piątek 3 maja przypada też Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi będzie można przystąpić przed każdą Mszą świętą. Wieczornej Adoracji eucharystycznej nie będzie. Adoracja eucharystyczna w tym dniu odbędzie się w następującej formie:
  • 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy
  • 17:30 Nabożeństwo majowe

 

  1. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 4 maja po Mszy świętej o godzinie 7:00 odbędzie się spotkanie formacyjne i modlitewne członków Żywego Różańca.

 

  1. Organizujemy grupę parafialną na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Chętnych zapisujemy w zakrystii.

 

  1. Dzisiaj w całej Polsce są zbierane ofiary na cele charytatywne. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki, które są przekazywane diecezjalnej „Caritas”. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”