Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 maja 2019 roku

 

 1. W dzisiejszą 4. Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy Boga, aby nie zabrakło dobrych żniwiarzy na żniwie Pańskim.

 

 1. Trwają bezpośrednie przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. W związku z tym dzieci klas trzecich zapraszamy do kościoła:
 • w czwartek, 16 maja o godzinie 16:00;
 • w poniedziałek, 20 maja o godzinie 16:00;
 • w czwartek, 23 maja o godzinie 16:00;
 • w piątek, 24 maja o godzinie 16:00 na Nabożeństwo pokutne i pierwszą spowiedź.

 

 1. Wspólnota młodzieży naszej Parafii zaprasza wszystkich do wspólnego trwania przed Jezusem Dobrym Pasterzem w piątek 17 maja po Mszy świętej wieczornej w naszej świątyni. Razem będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej, a także o rozeznanie życiowego powołania. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych stojących przed ważnymi wyborami życiowymi.

 

 1. W maju codziennie o godzinie 17:30 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Śpiewamy Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny oraz słuchamy rozważań.

 

 1. Pragniemy zapowiedzieć ważne dla naszej wspólnoty wydarzenia, które nas wkrótce czekają:
 • W niedzielę 26 maja o godzinie 11:30 – Pierwsza Komunia święta
 • W niedzielę 2 czerwca o godzinie 11:30 – Komunia święta rocznicowa
 • W niedzielę 9 czerwca od godziny 17:00 do 21:00 – Festyn Parafialny (w dniu Festynu nie będzie Mszy świętej o godzinie 18:00).

 

 1. Można się jeszcze zapisać na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Chętnych zapisuje ks. Damian w zakrystii.

 

 1. „Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, lecz także wielkim zaszczytem, doprawdy świętą służbą.” – te słowa wypowiedział św. Jan Paweł II do ministrantów. Prosimy rodziców, babcie, dziadków, aby zachęcili chłopców do pełnienia zaszczytnej służby liturgicznej. Kandydatów na ministrantów prosimy o zgłaszanie się do ks. Damiana.