Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2019

NIEDZIELA. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019 roku

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od ubiegłego piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego i czerwcowego. Dni rozpoczynającego się tygodnia są czasem szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 2 czerwca o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość Komunii świętej Rocznicowej dzieci klas czwartych (klasy: a, b, c, d , e, f).

 

 1. Wyjazd na Pielgrzymkę do Lichenia dzieci klas trzecich w ramach dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii świętej nastąpi w środę 5 czerwca o godzinie 8:30 sprzed kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 7 czerwca jest następujący:
 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
 • od 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 17:30 – Nabożeństwo czerwcowe
 • 18:00 – Msza święta
 • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

 

 1. Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 9 czerwca od godziny 17:00 do 21:00 odbędzie się Festyn Parafialny. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 18:00. Nabożeństwo czerwcowe w przyszłą niedzielę zostanie odprawione wyjątkowo o godzinie 9:30. Jeśli ktoś zechciałby włączyć się w organizację festynu, np. przygotowując ciasto lub sałatkę, albo też sponsorując napoje, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już zadeklarowali chęć włączenia się w różnoraką pomoc przy organizacji pikniku. „Bóg zapłać!”

 

 1. W tym miesiącu codziennie o godzinie 17:30 celebrujemy Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchamy rozważań.

 

 1. W ubiegły poniedziałek 27 maja rozpoczęliśmy prace przy odnowieniu zewnętrznej ściany kościoła od strony południowo-zachodniej (czyli od strony prezbiterium). W związku z łuszczeniem się i odpadaniem farby na tej ścianie zostaje położona warstwa styropianu, następnie tynk na siatkę, po czym zostanie wykonane malowanie. „Bóg zapłać!” wszystkim utrzymującym nasz kościół, a zwłaszcza składającym ofiary na tacę, z których głównie utrzymujemy Parafię oraz finansujemy wszelkie prace.