Ogłoszenia duszpasterskie 9.06.2019

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019 roku

 

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. Dobiega też końca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Drugie przykazanie kościelne mówi: “Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”, natomiast trzecie: “Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

 

 1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie siostrę Weronikę ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny, która posługuje jako misjonarka w Rwandzie. Siostra Weronika głosi świadectwo o pracy misyjnej w Rwandzie podczas Mszy świętych od godziny 7:00 do 13:00.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 9 czerwca od godziny 17:00 do 21:00 odbędzie się Festyn Parafialny. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godzinie 18:00. Nabożeństwo czerwcowe w dniu dzisiejszym zostanie odprawione wyjątkowo o godzinie 9:30.

W programie festynu są:

 • występy naszych parafialnych zespołów muzycznych: Diakonii Muzycznej Dorosłych, Scholi „Venite adoremus” oraz zespołu młodzieżowego „Fiat Lux”;
 • gry, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
 • kiełbasa z grilla, ciasta i napoje;
 • zjeżdżalnia dla dzieci oraz bungee (bandżi);
 • trampolina dla dzieci.

Serdeczne „Bóg zapłać” składamy wszystkim, którzy zaoferowali pomoc w organizacji festynu, a także przygotowującym ciasto lub sałatkę, ofiarodawcom napojów oraz wszystkim sponsorom. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Planujemy zakończyć festyn o godzinie 21:00 utworzeniem kręgu wszystkich uczestników oraz Apelem Jasnogórskim.

 

 1. Wszystkich, którzy zadeklarowali przygotowanie ciast i sałatek na Festyn prosimy o ich dostarczenie do Sali św. Józefa w Domu Parafialnym dzisiaj, najlepiej w godzinach 15:00-16:00.

 

 1. W dniu jutrzejszym obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele odprawiamy o godzinie 7:00 i 18:00.

 

 1. W tym miesiącu codziennie o godzinie 17:30 celebrujemy Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i słuchamy rozważań.