Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16 czerwca 2019 roku

 

 

  1. Biblioteka Parafialna w jutrzejszy poniedziałek będzie czynna w godzinach od 15:00 do 16:30.

 

  1. Młodzież i dzieci zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za upływający rok szkolny we wtorek 18 czerwca o godzinie 8:00. Zapraszamy też Dyrekcję, Wychowawców i Nauczycieli oraz Rodziców.

 

  1. We wtorek 18 czerwca bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8:00 odbędzie się próba dla dziewczynek, które będą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.

 

  1. Wyjazd przedstawicieli dzieci klas trzecich na Pielgrzymkę dzieci Pierwszokomunijnych do Świnic Warckich nastąpi we wtorek 18 czerwca o godzinie 9:00. Dzieci zabierają z sobą stroje pierwszokomunijne.

 

  1. W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana tradycyjnie Bożym Ciałem. Msze święte z kazaniami będą celebrowane o godzinie 7:00; 8:30; 10:00; 11.30 oraz 16:00. Wszystkich zapraszamy szczególnie na Eucharystię o godzinie 16:00 bez kazania, po której wyruszy procesja ulicami miasta tradycyjną już drogą, tj. ulicą Fredry, Kaliską i Broniewskiego. Ołtarze będą usytuowane w tych samych miejscach, co ubiegłymi laty. Kazanie będzie wygłoszone tak jak co roku podczas procesji przy trzecim ołtarzu. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i ich ozdobienie zwłaszcza tych, którzy od lat szczególnie są w to zaangażowani i z góry dziękujemy im za trud. Ozdóbmy również nasze domy, okna i balkony w emblematy religijne. Niech procesja eucharystyczna w Boże Ciało będzie wyrazem naszej wiary i czci dla Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o udział ministrantów, asysty i dzieci do sypania kwiatów. Do zaangażowania przy sypaniu kwiatków szczególnie prosimy dziewczynki klas młodszych. Podczas Mszy świętej o godzinie 16:00 oraz procesji zagra orkiestra z Tłuchowa, która uświetni tegoroczne obchody Bożego Ciała w naszej Parafii.

 

  1. W Boże Ciało w Parku im. Henryka Sienkiewicza o godzinie 20:00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koncertem Muzyki Chrześcijańskiej p.t. „Uwielbienie”. Będzie to liturgiczno-artystyczna forma uwielbienia Chrystusa w Eucharystii. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

  1. W czwartek 13 czerwca została umieszczona w kościele Figura św. Michała Archanioła. Stoi ona na postumencie przy prawym przednim filarze.

 

  1. W piątek 14 czerwca zakończyliśmy prace przy odnowieniu zewnętrznej ściany kościoła od strony południowo-zachodniej (czyli od strony prezbiterium) o powierzchni 227 metrów kwadratowych. W związku z tym ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na częściowe sfinansowanie wykonanych prac. „Bóg zapłać!” wszystkim utrzymującym nasz kościół, a zwłaszcza składającym ofiary co tydzień na tacę, z których głównie utrzymujemy Parafię oraz finansujemy wszelkie prace.