Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 roku

 

 1. Serdecznie dziękujemy uczestnikom czwartkowej procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza wszystkim czynnie zaangażowanym w organizację Uroczystości. W podziękowaniu za zaangażowanie i pracę w najbliższą środę 26 czerwca na Nabożeństwie o godzinie 17:30 oraz Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy polecać Panu Bogu wszystkich przygotowujących cztery ołtarze na Boże Ciało, ofiarodawców na kwiaty do tychże ołtarzy, a także wszystkich zaangażowanych w liturgię Uroczystości Bożego Ciała i jej oktawy.

 

 1. W intencji wszystkich zaangażowanych w przygotowanie I ołtarza na Boże Ciało oraz ofiarodawców na kwiaty do tegoż ołtarza będzie odprawiona Msza święta w niedzielę 30 czerwca o godzinie 8:30.

 

 1. W intencji przygotowujących III ołtarz na Boże Ciało oraz ofiarodawców na kwiaty do tegoż ołtarza z bloków przy ul. Broniewskiego 24, 26 i 26 A będzie odprawiona Msza święta w niedzielę 30 czerwca o godzinie 10:00.

 

 1. W oktawie Bożego Ciała, czyli do czwartku włącznie, zapraszamy na procesję eucharystyczną, która odbywa się w ramach Nabożeństwa czerwcowego o godzinie 17:30. O udział prosimy asystę, służbę liturgiczną i dziewczynki sypiące kwiatki. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym i procesji odbędzie się tradycyjne poświęcenie wianków i ziół. Na zakończenie bowiem tygodnia naszej czci dla Chrystusa w Eucharystii, prawdziwie obecnego pod postaciami chleba i wina, przynosimy wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych, prosząc Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę 23 czerwca czytamy odezwę Biskupa Włocławskiego Wiesława Meringa w sprawie modlitwy wynagradzającej za nasilające się akty profanacji w Polsce, zwłaszcza wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej oraz Eucharystii. Po każdej Mszy świętej śpiewamy słowa Suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”

 

 1. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na częściowe sfinansowanie zakończonych 14 czerwca prac przy odnowieniu zewnętrznej ściany kościoła od strony południowo-zachodniej (czyli od strony prezbiterium). Przy tej okazji raz jeszcze dziękujemy wszystkim utrzymującym nasz kościół, a zwłaszcza składającym ofiary co tydzień na tacę, z których głównie utrzymujemy Parafię oraz finansujemy wszelkie prace.

 

 1. Wyjazd na pięciodniową pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego, Sromowców Niżnych, Bukowiny Tatrzańskiej i Bochni nastąpi jutro w poniedziałek 24 czerwca o godzinie 6:30 z placu przy kościele.

 

 1. Jak już informowaliśmy, od pierwszej niedzieli lipca następuje zmiana godzin Mszy świętych w niedziele w naszym kościele. Począwszy od 7 lipca godziny odprawianych Mszy świętych będą następujące: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00. Wcześniej przyjęte intencje Mszy świętych z godziny 8:30 będą odprawione o godzinie 9:00, z godziny 10:00 – o godzinie 10:30, natomiast z godziny 11:30 – o godzinie 12:00.

 

 1. W wielu miastach w Polsce (Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu) wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, która przewiduje przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Do szkół na terenie całego kraju wkraczają „edukatorzy” seksualni i aktywiści LGBT, którzy masowo oswajają dzieci z treściami niszczącymi poczucie ich wstydu, będącego naturalną ochroną przed wykorzystywaniem seksualnym. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. W tym celu powstał komitet „Stop pedofilii”, zbierający podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzanie tego typu zajęć do szkół. W naszym kościele od dzisiaj do 7 lipca włącznie będziemy zbierać podpisy pod projektem tej ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Aby zebrane podpisy były ważne, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

 

 

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NA WAKACJE

 • Pożegnaj się z rodzicami, ale nie z Panem Bogiem;
 • Nie zapomnij plecaka, a w nim książeczki do nabożeństwa i różańca;
 • Zabierz dobre buty, abyś na wakacjach doszedł do kościoła;
 • Rozmawiaj nie tylko z ludźmi, ale i z Panem Bogiem – módl się;
 • Kieruj się w drodze kompasem i przykazaniami, a nie zbłądzisz;
 • Miej zawsze syty żołądek, a nigdy puste serce – przystępuj do Komunii świętej;
 • Nałóż ciemne okulary, ale nie zasłoń sobie Pana Boga;
 • Nie śmieć na postojach, ani we własnej duszy;
 • Nie rzucaj na drodze kamieniami, lecz uśmiechem;
 • Po wakacjach wróć zdrowy, lepszy i zgłoś się znowu na katechezę i na spotkania formacyjne i modlitewne w parafii.

 

 

Litania wakacyjna

 

 • Od wakacji spędzonych bez żadnej korzyści dla umysłu i serca,     – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od tygodnia, który by minął bez przyjęcia w Komunii świętej Chrystusa, Twego Syna     – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od dnia, który by się nie zaczął modlitwą i który by się skończył z dala od Boga     – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od późnego i leniwego wstawania, sprzyjającego złym pragnieniom      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od wszelkiej nieroztropnej rozrywki, która by zmniejszyła moje panowanie nad sobą i uczyniła podatnym na zło – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od kolegi bez ideałów, który by chciał zasiać kąkol w mej duszy    – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od trwonienia pieniędzy, których nie zarobiłem      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od braku usłużności w rodzinie      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od słów dwuznacznych, w których miłość nie została uszanowana      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od ucieczki od odpowiedzialności      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od przeciętności      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od tchórzostwa      – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od zapominania o Bogu     – wybaw nas Matko Najświętsza!
 • Od słabej miłości ku Tobie    – wybaw nas Matko Najświętsza!