Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2019 roku

 

 

 1. Trwają wakacje. Prosimy, aby rodzice wysyłający swoje dzieci na różne formy wypoczynku wakacyjnego przypominali dzieciom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Zwiedzając kościoły lub wstępując do nich na modlitwę pamiętajmy o stroju godnym świętych miejsc. Tradycyjnie uznaje się za takowe długie spodnie u panów i nakryte ramiona u pań i panów. Stroje sportowe nie są właściwe w świątyni.

 

 1. W diecezji włocławskiej trwa ciągła adoracja Najświętszego Sakramentu, polegająca na tym, iż każdego dnia inna parafia prowadzi adorację. Nasza Parafia ma w tym roku wyznaczony taki dzień na poniedziałek 1 lipca. W związku z tym po porannej Mszy świętej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament aż do Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy więc na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w jutrzejszy poniedziałek. Pragnęlibyśmy, aby tego dnia cały czas były osoby modlące się przed Najświętszym Sakramentem. Stąd ci, którzy mogą i chcą poświęcić w tym dniu godzinę na adorację Najświętszego Sakramentu prosimy o zgłoszenie w zakrystii i zadeklarowanie konkretnej godziny adoracji.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 5 lipca jest następujący:
 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godziny 16:20
 • od 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 18:00 – Msza święta
 • Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

 

 1. Żywy Różaniec zapraszamy w Pierwszą Sobotę Miesiąca 6 lipca na comiesięczne modlitwy i spotkanie formacyjne.

 

 1. Jak już informowaliśmy, od pierwszej niedzieli lipca następuje zmiana godzin Mszy świętych w niedziele w naszym kościele. Zatem począwszy od przyszłej niedzieli 7 lipca godziny odprawianych Mszy świętych będą następujące: 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00.

 

 1. Biblioteka parafialna w lipcu jest nieczynna, natomiast w sierpniu – czynna na indywidualne życzenie po skontaktowaniu się z księdzem proboszczem.

 

 1. W wielu miastach w Polsce (Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu) wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, która przewiduje przekazywanie dzieciom od przedszkola seksualizujące i demoralizujące treści. Do szkół na terenie całego kraju wkraczają „edukatorzy” seksualni i aktywiści LGBT, którzy oswajają dzieci z treściami niszczącymi poczucie ich wstydu, będącego naturalną ochroną przed wykorzystywaniem seksualnym. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. W tym celu powstał komitet „Stop pedofilii”, zbierający podpisy pod projektem ustawy, która ma powstrzymać wprowadzanie tego typu zajęć do szkół. W naszym kościele do 7 lipca włącznie będziemy zbierać podpisy pod projektem tej ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Aby zebrane podpisy były ważne, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.