Ogłoszenia duszpasterskie 6.10.2019

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

6 października 2019 roku

1. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30
  • dzieci i młodzież: od poniedziałku do piątku o godzinie 16:45.

2. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.

3. Próby Scholi „Venite adoremus” w tym tygodniu odbędą się wyjątkowo:

  • we wtorek 8 października  o godzinie 16:15 w kościele (przed różańcem);
  • w piątek 11 października o godzinie 16:15 w kościele (przed różańcem).

W sobotę 12 października próby Scholi nie będzie.

4. Poświęcenie różańców dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 13 października na Mszy świętej o godzinie 12:00, po której odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla dzieci klas trzecich oraz ich rodziców.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy  włączyli się w organizowaną przez Caritas Diecezji Włocławskiej akcję „Tornister misyjny”, ofiarowując przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. „Bóg zapłać!”

6. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku organizuje wykład otwarty z okazji jubileuszu 450. rocznicy założenia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku pod tytułem „Jubileusz w perspektywie biblijnej”, który wygłosi ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski z UKSW w auli kardynała Stefana Wyszyńskiego Seminarium Włocławskiego.

7. We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godzinie 18:00 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA.