Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 roku

1. Dzisiaj 13 października odbędzie się w naszym kościele ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:

  • 17:30   Różaniec przed Najświętszym Sakramentem
  • 18:00   Msza święta
  • Po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Przynieśmy na procesję świece z osłonami.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski (od 2001 roku). Modlimy się w intencji Ojca świętego oraz pogłębiamy znajomość papieskiego nauczania. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła przeprowadzamy zbiórki pieniędzy na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, czyli fundacji pomagającej zdolnej młodzieży z wiosek i małych miasteczek, która znajduje się w trudnych warunkach materialnych. Za każdą ofiarę składamy serdeczne “Bóg zapłać!”

3. We włocławskiej katedrze w dzisiejszą niedzielę 13 października o godzinie 18:00 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.

4. Dzień 14 października jest dniem modlitw za nauczycieli i wychowawców. Stąd jutro na  różańcu będziemy polecać Bogu naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz ich trudną, ale jakże piękną i ważną pracę.

5. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30
  • dzieci i młodzież: od poniedziałku do piątku o godzinie 16:45.

6. Dnia 18 października odbędą się obchody 35. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki :

  • 17:00   Spotkanie modlitewne pod Krzyżem-Pomnikiem na włocławskiej zaporze
  • 18:00   Msza święta polowa przy Parafii Matki Bożej Fatimskiej, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Mering

7. Izba Lekarska we Włocławku zaprasza na Mszę świętą, która zostanie odprawiona 20 października o godz. 9:30 w kościele św. Jana Chrzciciela we Włocławku w intencji wszystkich żyjących i zmarłych lekarzy i lekarzy dentystów w związku z obchodami Dnia św. Łukasza, patrona lekarzy.

8. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.