Ogłoszenia duszpasterskie 1.11.2019

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2019 roku

1. W dniu dzisiejszym 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są sprawowane o godzinach: 7:00; 9:00; 10:30 i 12:00. Dzisiaj nie będzie u nas Mszy świętej o godzinie 18:00. Msza święta na cmentarzu włocławskim przy ul. Chopina rozpocznie się o godzinie 14:00. O tej samej godzinie księża orioniści odprawią Mszę świętą na cmentarzu w Pinczacie. 

2. W oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada każdego dnia można uzyskać odpust zupełny, który ofiarować można tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. Jutro w sobotę 2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli dzień pamięci i modlitwy za zmarłych. Przez tydzień od 2 do 8 listopada o godzinie 17:00 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami w intencji naszych zmarłych. Ponadto w dniu jutrzejszym 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach, zarówno rocznych, jak i na różańcu odmawianym od 2 do 8 listopada.  

4. Na wypominki całoroczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Dzisiaj zbieramy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku. Serdeczne „Bóg zapłać!” za każdą ofiarę.