Ogłoszenia duszpasterskie 3.11.2019

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 listopada 2019 roku

1. W oktawie Wszystkich Świętych, czyli jeszcze do piątku 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny, który ofiarować można tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz brak przywiązania do grzechu.

2. Do piątku włącznie o godzinie 17:00 w naszym kościele odmawiamy różaniec z wypominkami w intencji naszych zmarłych.

3. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza na wykład otwarty w 80. rocznicę aresztowania bł. Biskupa Michała Kozala, profesorów i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego oraz nauczycieli szkół włocławskich pod tytułem „Prześladowanie duchowieństwa katolickiego przez totalitarny system narodowego socjalizmu Hitlera Misterium Iniquitatis”, który wygłosi ks. dr hab. Tomasz Kaczmarek w auli kard. Stefana Wyszyńskiego WSD w czwartek 7 listopada 2019 roku o godzinie 15:30. Promocji książki pod tytułem „Pisma bł. Biskupa Michała Kozala. Kazania, nauki pasyjne i rekolekcje, przemówienia” dokona Ks. Biskup Ordynariusz Wiesław A. Mering.   

4. Kolejne spotkanie formacyjno-organizacyjne dla przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej dzieci klas trzecich oraz ich rodziców odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 17 listopada po Mszy świętej o godzinie 12:00.