Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019 roku

1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w drugą niedzielę listopada przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga kościołom misyjnym i niezamożnym w różnych krajach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Jutro w poniedziałek 11 listopada obchodzimy 101. rocznicę odrodzenia niepodległego państwa polskiego w 1918 roku które dokonało się po 123 latach niewoli. Będziemy modlić się o wiarę i zachowanie najpiękniejszych tradycji w narodzie polskim. Pragniemy też gorąco prosić, aby Bóg strzegł naszej Ojczyzny. Będziemy także polecać Polskę i Polaków Matce Bożej Królowej Polski, której wstawiennictwo wielokrotnie w historii ratowało naszą Ojczyznę. Msze święte w dniu jutrzejszym zostaną u nas odprawione o godzinie 7:00; 9:00 i 18:00. Szczególnie na Mszy świętej o godzinie 9:00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.

3. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Biskup Wiesław Mering poleca, aby w Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach odśpiewać po Mszy Świętej hymn narodowy.

4. Kolejne spotkanie formacyjno-organizacyjne dla przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej dzieci klas trzecich oraz ich rodziców odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 17 listopada po Mszy świętej o godzinie 12:00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12:00 odbędzie się błogosławieńswo dzieci i młodzieży z okazji obchodzonego 18 listopada wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny.