Święty Hieronim, wielki promotor Pisma Świętego, powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa”. Każdy kto chce się zbliżyć do Boga, musi często sięgać do Biblii.      To na kartach Pisma Świętego Bóg objawia się człowiekowi, daje się poznać. Kto z uwagą i pokorą sięga do tej Najświętszej Księgi staje się jak żyzna ziemia, na którą Bóg rzuca ziarna prawdy.

            W naszej Parafii już od 20 lat działa Krąg Biblijny. Aktualnie spotkania mają miejsce co poniedziałek po Mszy świętej wieczornej w Sali św. Józefa na plebanii. Spotkania rozpoczynamy wspólną modlitwą (nieszporami), następnie przechodzimy do Pisma Świętego. Rozważamy fragmenty przypadające na następną niedzielę, czyli dwa czytania, psalm i Ewangelię. Każdy tekst czytamy na głos, następnie słuchamy komentarzy biblistów, po czym sami dzielimy się swoim rozumieniem.  I tak z każdym tekstem: głośne czytanie, komentarz biblistów, dzielenie się jak ja rozumiem ten tekst. Spotkania trwają przeważnie do godz. 20.15 i kończą się modlitwą na zakończenie  dnia czyli tzw. kompletą.

            Ogólna liczba członków to 15 osób, choć obecnie z powodu pandemii przychodzi przeważnie 7 osób. Nie ma żadnych zapisów, spotkania są dobrowolne, na spotkaniach nie ma obowiązku dzielenia się swoim rozumieniem, można być wolnym słuchaczem. Czasem ktoś podzieli się swoją historią, pokazując jak Słowo Boże realizowało się w jego życiu i jak było pomocne. Atmosfera na spotkaniach jest bardzo życzliwa, czasem przed rozpoczęciem lub po jego zakończeniu mają miejsce przyjacielskie rozmowy. Kiedy ktoś ma imieniny lub urodziny, dzieli się „cukierkiem”, a pozostali składają solenizantowi lub jubilatowi życzenia.

            Mamy nadzieję na jak najszybsze zakończenie pandemii, abyśmy mogli spotykać się w pełnym gronie. Serdecznie zapraszamy każdego kto chce lepiej poznać Biblię. Można przyjść i przekonać się, czy warto.  Nie trzeba mieć wiedzy, nie trzeba też zabierać głosu. Można po prostu przyjść i wyłącznie słuchać. Może będzie to początek pięknej przygody?  Zapraszamy.

ks. Jakub Wiśniewski