Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020

22 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

30 sierpnia 2020 roku

1. We wtorek 1 września o godzinie 8:00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszego kościoła na Mszę świętą z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Prosimy dorosłych, aby zachęcili dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku nauki. Scholę „Venite adoremus” prosimy o obecność przy mikrofonach na 15 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej.

2. W związku z Mszą na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego kancelaria w najbliższy wtorek 1 września będzie czynna tylko po południu od godziny 16:00 do 17:30. Rano będzie nieczynna. 

3. Spotkanie wszystkich katechizujących w naszej Parafii odbędzie się 1 września o godzinie 10:00.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. W tym dniu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Plan Pierwszego Piątku Miesiąca 4 września jest następujący:

  • 15:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od 15:30  Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30  Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00  Msza święta. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 20:00  Zakończenie Adoracji

5. Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00.

6. W sobotę 5 września zapraszamy:

  • Scholę „Venite adoremus” na próbę o godzinie 12:30;
  • Dzieci i młodzież szkoły podstawowej na spotkanie oazowe o godzinie 14:00.

7. W związku z wizytą Sanepid-u w naszym kościele przypominamy, iż w myśl aktualnych rozporządzeń władz państwowych w kościele istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego z wyłączeniem osób sprawujących kult. Prosimy też o zajmowanie miejsc, zachowując odpowiednie odległości.

8. Na prośbę Parafian przypominamy, iż w naszym kościele osoby, które pragną przyjąć Komunię świętą na rękę, podchodzą w procesji nawą środkową od strony tabernakulum. Osoby przyjmujące Komunię świętą do ust prosimy, by podchodziły do Komunii świętej w pozostałych rzędach.