Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2024

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA „B”

21 kwietnia 2024 roku

1. W dzisiejszą 4. Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy Boga, aby nie zabrakło dobrych żniwiarzy na żniwie Pańskim.

2. W najbliższą środę 24 kwietnia o godzinie 17:30 odprawimy Nowennę do św. Józefa.

3. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku organizuje w czwartek 25 kwietnia o godzinie 16:00 wykład otwarty pod tytułem: „ Defensor fidei. Walka cywilizacyjna oczami Benedykta XVI”. Wykład w auli seminaryjnej poprowadzi ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak z Uniwersytetu bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.   

4. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej informuje, że 15 czerwca br. w Krakowie  odbędzie się beatyfikacja ks. Michała Rapacza (1904-1946), męczennika czasów komunizmu. Wierni Diecezji Włocławskiej, którzy chcieliby wziąć udział w jego beatyfikacji są proszeni o zgłoszenie drogą mailową do Wydziału Duszpasterskiego w celu rezerwacji biletu wstępu dyrektor@duszpasterski-wloclawek.pl  Biuro przygotowań do beatyfikacji po otrzymaniu wypełnionego formularza z poszczególnych diecezji, wyśle w stosownym czasie, na wskazany w nim adres, szczegółowe informacje w tym karty wstępu a także identyfikatory dla kapłanów do koncelebry. Informujemy, że Rycerze Kolumba przy parafii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki organizują dwudniowy wyjazd na wspomnianą beatyfikację (14-15 czerwca). Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 793- 936-020.

5. Zapowiedź prac przy malowaniu elewacji kościoła: frontowej i tylnej, a więc głównie wieży wraz ze wszystkimi jej elementami.