Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024

WIELKANOC – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 marca 2024 roku

1. Msza Rezurekcyjna w Wielkanoc jest celebrowana o tradycyjnej porze, czyli o godzinie 6:00. Następne Msze święte w Wielkanoc o godzinie 8:30; 10:00; 11:30; 13:00 oraz 18:00. Nie będzie więc Mszy świętej o godzinie 7:00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, czyli w Drugi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 5 kwietnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00 – Msza święta
  • 18:45 – Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest nieczynna.

4. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 6 kwietnia po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędą się comiesięczne modlitwy i spotkanie członków Żywego Różańca.

5. W sobotę 13 kwietnia w Częstochowie odbędzie się Diecezjalne dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej w diecezji włocławskiej w Kopii Jej Jasnogórskiego Obrazu. Organizujemy grupę chętnych na pielgrzymkę autokarową. Wyjazd wspólnie z Parafią Narodzenia Najświętszej Maryi Panny około godziny 6:35. Koszt 100 złotych. Chętnych do wyjazdu zapisujemy w zakrystii.

6. Mamy jeszcze wolne miejsca na trzydniową wycieczkę w terminie od 29 kwietnia do 1 maja. W programie: Karpacz, Drezno, Zamek Czocha. Koszt 850 zł. Zapisy u ks. Damiana.

7. Wielkanocne życzenia Biskupa Włocławskiego.

8. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Przyjaciołom życzymy pięknych, błogosławionych Świąt, obfitych w radość płynącą ze Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz życia w przyjaźni z Nim. Przyjmijmy łaski płynące ze zwycięstwa Zmartwychwstałego i radujmy się z tego, że On zaprasza nas do udziału w swoim zwycięstwie nad grzechem i śmiercią. Ufajmy, że dzięki modlitwie, ofierze i miłosierdziu Bożemu, zatryumfuje w świecie miłość i pokój, które są darem Zmartwychwstałego.