Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

17 marca 2024 roku

1. Na Gorzkie żale zapraszamy jeszcze dzisiaj oraz za tydzień o godzinie 17:30.

2. W piątek tego tygodnia, czyli 22 marca, zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami Miasta. Tego dnia o godzinie 16:45 wyruszymy z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i będziemy szli do naszego kościoła. 

3. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami wielkanocnymi odwiedzimy w sobotę 23 marca oraz w Wielki Poniedziałek 25 marca w godzinach porannych. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

4. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, w którą przynosimy na Mszę świętą palmy. O godzinie 11:30 odbędzie się procesja z palmami oraz – już tradycyjnie – konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

5. Dzisiaj oraz za tydzień w Niedzielę Palmową zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać!” za każdą ofiarę.

6. Organizujemy trzydniową wycieczkę w terminie od 29 kwietnia do 1 maja. W programie: Karpacz, Drezno, Zamek Czocha. Koszt 850 zł. Zapisy u ks. Damiana.

7. Zgodnie z zapowiedzią są dzisiaj do odbioru filmy z Peregrynacji Obrazu Pani Jasnogórskiej w naszej Parafii w dniach 6 i 7 marca. Osoby, które się zapisały na film, proszone są o odbiór w zakrystii.

8. W zakrystii są też do nabycia zdjęcia naszego osiedla z kościołem wykonane z drona. Cena jednego zdjęcia – 4 złote.

9. Od 25 marca będzie odwiedzał rodziny naszej Parafii mały wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, który został poświęcony podczas Mszy pożegnania Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego 7 marca, dotknięty do Obrazu Peregrynującego i po wykonaniu dla niego oprawy będzie pielgrzymował w naszej Parafii. Przekazanie i przejęcie obrazu będzie się zasadniczo odbywało podczas Mszy świętej w kościele. Obraz będzie odwiedzał mieszkania i rodziny, które zgłoszą pragnienie jego przyjęcia w swoich domach. Osoby, które zechcą przyjąć Obraz, mogą się od dzisiaj zapisywać w zakrystii.

10. Na prośbę Pana Fotografa wystawiamy jeszcze zdjęcia z Nawiedzenia zarówno z pierwszego, jak i drugiego dnia, w cenie: 5 (małe) i 10 zł (średnie). Najwięcej jest małych zdjęć po 5 złotych. Zdjęcia znajdują się na stoliku w pobliżu Figury Matki Bożej przy zakrystii.  

11. Caritas Diecezji Włocławskiej organizuje akcję rozprowadzania baranków wielkanocnych z czekolady w cenie 10 zł. Baranki są do nabycia w zakrystii.