Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B”

10 marca 2024 roku

1. W ubiegłym tygodniu w środę i czwartek 6-7 marca przeżyliśmy w naszej Parafii Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, poprzedzone Misjami. Dziękujemy serdecznie naszym Parafianom za liczne uczestniczenie w tych wydarzeniach. W Nabożeństwie oczekiwania i powitania oraz Mszy świętej powitania uczestniczyło około 1700 osób. Dziękujemy za wzięcie udziału w Apelu Jasnogórskim, Pasterce Maryjnej, pozostałych Mszach świętych oraz w trwaniu na modlitwie przez cały czas Nawiedzenia. W czuwaniu nocnym w ciszy od godziny 23:00 do 6:30 rano cały czas modliło się w kościele 60-130 osób. Matka Boża wyprosiła dla nas wiele łask, za co Bogu niech będą dzięki!

W miejscu tronu, na którym podczas Nawiedzenia stała kopia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej stoi dzisiaj mały wizerunek Pani Jasnogórskiej, który został poświęcony podczas Mszy pożegnania, dotknięty do Obrazu Peregrynującego i po wykonaniu dla niego oprawy będzie pielgrzymował w naszej Parafii, odwiedzając poszczególne rodziny począwszy od 25 marca. Przekazanie i przejęcie obrazu będzie się odbywało podczas Mszy świętej w kościele. Obraz będzie odwiedzał mieszkania i rodziny, które zgłoszą pragnienie jego przyjęcia w swoich domach.

2. Osoby, które chciałyby jeszcze zapisać się na film video z całości Nawiedzenia, czyli z pierwszego i drugiego dnia, mogą to uczynić jeszcze w zakrystii. Filmy będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę 17 marca po Mszach świętych. Płatne przy odbiorze.

3. Na prośbę Pana Fotografa wystawiamy zdjęcia z Nawiedzenia zarówno z pierwszego, jak i drugiego dnia, w cenie: 5 (małe), 10 (średnie) i 15 złotych (duże). Najwięcej jest małych zdjęć po 5 złotych. Zdjęcia znajdują się na stolikach przy obrazie Jezusa miłosiernego przy zakrystii.   

4. Nawiedzenie Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego zmierza w naszej diecezji do finału. W sobotę 16 marca podczas Mszy świętej dziękczynnej pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego o godzinie 11:00 w katedrze odbędzie się uroczyste zakończenie Peregrynacji, odbywającej się z okazji 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej.  

5. Dzisiaj w naszym kościele o godzinie 17:30 zapraszamy na Gorzkie żale.

6. W piątek tego tygodnia, czyli 15 marca, o godzinie 17:30 zapraszamy na Drogę krzyżową do naszego kościoła. Natomiast w następny piątek 22 marca, czyli za niecałe dwa tygodnie, zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami Miasta. Tego dnia o godzinie 16:45 wyruszymy z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i będziemy szli do naszego kościoła. 

7. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne w sobotę 16 marca o godzinie 16:00.

8. Caritas Diecezji Włocławskiej organizuje akcję rozprowadzania baranków wielkanocnych z czekolady w cenie 10 zł. Środki ze sprzedaży mają wspierać dzieła prowadzone przez Caritas. Baranki są do nabycia w zakrystii.