Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022 roku

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych śpiewa w naszym kościele zespół muzyczny „Czeremszyna” pochodzący z Tarnopola na Ukrainie.

2. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani przeprowadzić zbiórkę ofiar na rzecz misji w Afryce. Stąd dzisiaj na dwóch stolikach pod chórem są ustawione puszki, do których można złożyć ofiarę na ten cel. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim ofiarodawcom.

3. Gorzkie żale celebrujemy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17:30. Zapraszamy serdecznie na to staropolskie, piękne nabożeństwo, rozważające Mękę Chrystusa. Za udział w Gorzkich żalach można we wszystkich kościołach uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się jutro w poniedziałek 14 marca o godzinie 16:00 w Sali św. Józefa w Domu Parafialnym.

5. Od początku lutego Krąg Biblijny ma swoje poniedziałkowe spotkania w kościele o godzinie 18:45. Serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pragnęliby pogłębić znajomość Pisma świętego, w poniedziałki po Mszy świętej o godzinie 18:00.  

6. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie do naszego kościoła na Drogę krzyżową.  

7. Dzieci klas trzecich oraz ich rodzice są zaproszeni na spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii świętej w sobotę 19 marca:

  • 15:30 – klasy: III a, III b
  • 16:30 – klasy: III c, III d

8. Od wtorku 22 lutego do czwartku 10 marca trwały w naszej Parafii prace przy zakładaniu systemu fotowoltaicznego, który będzie produkował energię elektryczną. Oczekujemy teraz na odbiór, zmianę liczników i przyłączenie systemu do sieci. Naszym celem jest ogrzewanie kościoła w następnych sezonach zimowych, o ile będziemy w stanie wydołać finansowo. Z powodu kończącej się żywotności pieca na ekogroszek, a także zapowiadanego odgórnie zakazu ogrzewania węglem, trzeba myśleć o zmianie systemu grzewczego. W związku z tym mamy w planie na ten rok jeszcze jedną poważną inwestycję, a mianowicie wykonanie systemu ogrzewania z pompą ciepła, o ile zdołamy go sfinansować. Pompa ciepła będzie korzystać w znacznej części z energii elektrycznej wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny.

9. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej Parafii przed Niedzielą Palmową od czwartku 7 kwietnia do soboty 9 kwietnia. Msze święte z naukami dla dorosłych będą sprawowane o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. Ponadto w czwartek i piątek o godzinie 11:30 odbędą się spotkania rekolekcyjne z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz podany na stronie internetowej naszej Parafii.

REKOLEKCJE   WIELKOPOSTNE

W KOŚCIELE  ŚW.  MAKSYMILIANA WE  WŁOCŁAWKU

7-9 kwietnia 2022 roku

Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (spowiedzi)

jest w czwartek, piątek i sobotę na pół godziny przed każdą Mszą świętą

czwartek – 7 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 20

18:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

piątek – 8 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

11:30  – Spotkanie rekolekcyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 20

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

sobota – 9 kwietnia 2022 roku

  7:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

10:00  – Msza święta z udziałem dorosłych

18:00 –  Msza święta z udziałem dorosłych

10. W najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 16:00 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku pod patronatem JE. ks. Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego odbędzie się koncert ,,Solidarni z Ukrainą”, połączony z aukcją charytatywną. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Poseł na Sejm Joanny Borowiak we współpracy z Caritas Diecezji Włocławskiej i Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Serdecznie zachęcamy do udziału.