Ogłoszenia duszpasterskie 26.08.2018

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

 

 

 

  1. W ostatnim tygodniu wakacji, od jutrzejszego poniedziałku 27-go do piątku 31-go sierpnia w godzinach od 12:00 do 15:00 w Domu Parafialnym odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży na pożegnanie wakacji. W sobotę 1 września wieczorem planujemy finałowego grilla. Do wczorajszej soboty zapisało się dwudziestu ośmiu młodych.

 

  1. W Pierwszą Sobotę Miesiąca 1 września po porannej Mszy świętej o godzinie 7:00 zapraszamy na comiesięczne modlitwy i spotkanie członków Żywego Różańca.

 

  1. W sobotę 1 września odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Obór. Wyjazd o godzinie 8:30 z placu kościelnego.

 

  1. Pierwsza powakacyjna próba Scholi „Venite adoremus” odbędzie się w sobotę 1 września o godzinie 12:30.

 

  1. Dnia 1 września na Jasnej Górze odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego pod hasłem „Podwyższyć Krzyż w Rodzinie”.

 

  1. Jak każdego roku, w dniu 7 września po Mszy świętej o godzinie 6:30 wyruszy z klasztoru franciszkanów Piesza Pielgrzymka z Włocławka do Skępego. W tym roku będzie to już 412. wędrowanie mieszkańców Włocławka do Matki Bożej Skępskiej, rozpoczęte w roku 1606 w podzięce za ocalenie miasta od zarazy. Zapisy pielgrzymów w zakrystii kościoła franciszkanów. Dla osób, które nie mogą udać się pieszo, przewidziane są autokary, które zawiozą i przywiozą pielgrzymów w dniu 8 września.

 

  1. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne w cenie 4 i 6 zł oraz kieszonkowe w cenie 9 zł na rok 2019, wydane przez Wydawnictwo Rolników z Michelina.