Ogłoszenia duszpasterskie 4.11.2018

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

4 listopada 2018 roku

 

 1. W oktawie Wszystkich Świętych, czyli jeszcze do czwartku 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny, który ofiarować można tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz brak przywiązania do grzechu.

 

 1. Do czwartku włącznie o godzinie 17:00 w naszym kościele odmawiamy różaniec z wypominkami w intencji naszych zmarłych.

 

 1. Na wypominki całoroczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzimy 100. rocznicę odrodzenia niepodległego państwa polskiego w 1918 roku. W dniu 11 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się w naszym kościele wieczornica z okazji jubileuszu, przygotowywana przez naszą młodzież.

 

 1. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się w naszym mieście następujące wydarzenia:
 • W sobotę 10 listopada o godzinie 19:00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku: Otwarcie wystawy „Za Ojczyznę Wolną i za cara Imperatora módlmy się …” Dzieje diecezji włocławskiej w latach niewoli narodowej.
 • W sobotę 10 listopada o godzinie 20:00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku: Koncert fortepianowy „Polska Chopina” w wykonaniu Jana Przepałkowskiego.
 • W niedzielę 11 listopada o godzinie 11:00 w katedrze: Koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego.
 • W niedzielę 11 listopada o godzinie 12:00 w katedrze: Msza święta za Ojczyznę pod przewodnictwem Biskupa Wiesława Meringa.
 • W niedzielę 18 listopada o godzinie 19:00 w katedrze: Koncert Filharmonii Narodowej.

 

 1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w drugą niedzielę listopada przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z uwagi na to jednak, że za tydzień będziemy obchodzili 100. rocznicę odzyskania niepodległości, dlatego dzisiaj po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga kościołom misyjnym i niezamożnym w różnych krajach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”