Ogłoszenia duszpasterskie 2.12.2018

1 NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018 roku

 

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, a zarazem czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

 

 1. Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych gościmy w naszej Parafii p. Marka Kędziorka, promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który poprzez słowo świadectwa przybliża nam osobę i nauczanie Kapłana-męczennika. Można też obejrzeć w naszym kościele wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu, a po każdej Mszy świętej przy wyjściu – nabyć komplet płyt z jego kazaniami i duchowym testamentem.

 

 1. Jutro w poniedziałek 3 grudnia Biblioteka parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Apostolat Maryjny będzie miał spotkanie w czwartek 6 grudnia o godzinie 16:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. W piątek 7 grudnia odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w następującym porządku:

 

 • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja
 • od 15:30  – Spowiedź dzieci
 • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
 • 18:00 – Msza święta
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej i adoracja do godziny 20:00.

 

Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko przed południem od godz. 8:00 do 9:00.

 

 1. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Na Mszy świętej o godzinie 10:00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci klas trzecich, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

 1. W przypadającą 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12:00 do 13:00 będziemy modlić się w kościele w tzw. Godzinie łaski odmawiając różaniec. Zapraszamy chętnych.

 

 1. Za tydzień rozpoczniemy adwentową akcję zbierania darów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przez tydzień, począwszy od przyszłej niedzieli będziemy zbierać trwałe produkty żywnościowe do wystawionych pod chórem koszów.

 

 1. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

 

 1. Przygotowujemy się do Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano, które przeżyjemy w naszej Parafii od piątku 14 grudnia do niedzieli 16 grudnia. Będą to jednocześnie nasze rekolekcje adwentowe. Program Nawiedzenia jest wywieszony w gablocie ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej Parafii. Od najbliższej środy 5 grudnia będziemy przeżywali Nowennę do św. Michała Archanioła. W środę rozpoczniemy Nowennę o godzinie 17:30, a od czwartku o godzinie 17:45, czyli na 15 minut przed Mszą świętą wieczorową. Program Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła oraz rekolekcji adwentowych przedstawia się następująco:

 

PIĄTEK 14 grudnia 2018

 

9.30 – Nabożeństwo oczekiwania

10.00 – Powitanie i Msza święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła

16.30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem

 

SOBOTA 15 grudnia 2018

 

7.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich

10.00 – Msza święta dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła

16.30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

18.00 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła oraz modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia

 

NIEDZIELA 16 grudnia 2018

 

7.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

8.30 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

10.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

11.30 – Msza święta z błogosławieństwem dzieci

13.00 – Msza święta z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu  (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła)

18.00 – Msza święta Pożegnania z Aktem Zawierzenia św. Michałowi Archaniołowi