Ogłoszenia duszpasterskie 2.02.2020

NIEDZIELA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego 2020 roku

1. Wczoraj w sobotę 1 lutego zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach. Wyrażamy naszą wdzięczność za życzliwość, świadectwo wiary i jedności ze wspólnotą Kościoła oraz za złożone ofiary.

2. W dzisiejszą niedzielę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego znane pod dawną nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy świętej odbywa się błogosławieństwo gromnic. Bardzo prosimy o przynoszenie świec z osłonami. Dnia 2 lutego – jak co roku – po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Z powodu ferii zimowych poświęcenie świec dzieci klas trzecich odbędzie się w niedzielę 16 lutego na Mszy świętej o godzinie 12:00.

3. Jutro w poniedziałek 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Stąd podczas Mszy świętych o godzinie 7:00 i 18:00 będziemy sprawować obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych.

4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie już czynna w wyznaczonych godzinach porannych i wieczornych.

5. Po przerwie kolędowej Biblioteka Parafialna będzie już czynna od jutrzejszego poniedziałku w godzinach: 15:00 – 17:00.

6. Od środy o godzinie 17:30 zapraszamy na Nowennę do świętego Maksymiliana, której nie było w okresie wizyty duszpasterskiej.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Program Pierwszego Piątku Miesiąca 7 lutego jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 16:20
  • od 15:30  – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 18:00 – Msza święta
  • 18:45 – Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna do godziny 20:00.

Kancelaria parafialna w Pierwszy Piątek Miesiąca jest czynna tylko rano od godz. 8:00 do 9:00.

8. W dniu 8 lutego o godzinie 11:00 w Parafii św. Stanisława odbędzie się Rejonowy Dzień Chorego, któremu będzie przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Mering.   

9. Z okazji zbliżającego się Dnia Chorych w naszym kościele w przyszłą niedzielę 9 lutego na dwóch Mszach świętych: o godzinie 7:00 i 10:30 zostanie wygłoszona nauka o sakramencie namaszczenia chorych, a po niej chorzy, będący w stanie łaski uświęcającej (najlepiej po spowiedzi), będą mogli przyjąć tenże sakrament.

10. W przyszłą sobotę 8 lutego spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży odbędzie się jeszcze o godzinie 14:00, natomiast próba Scholi „Venite adoremus” – o godzinie 15:00.

11. Po przerwie trwającej od Bożego Narodzenia spotkania Kręgu Biblijnego w naszej Parafii zostaną wznowione od przyszłego poniedziałku 10 lutego. 

12. Po ponad miesięcznej przerwie także Wspólnota „Emmanuel” zaprasza wszystkich chętnych w przyszły wtorek 11 lutego na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy świętej.