Ogłoszenia duszpasterskie 8.11.2020

32 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

8 listopada 2020 roku

1. Za naszych bliskich zmarłych modlimy na różańcu z wypominkami o godzinie 17:00 do dzisiejszej niedzieli 8 listopada włącznie. 

2. Z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka w tym roku można zyskać odpust w intencji zmarłych nawiedzając cmentarz przez cały miesiąc listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych. Oczywiście trzeba ponadto spełnić pozostałe warunki zyskiwania odpustu.

3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w drugą niedzielę listopada przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj po każdej Mszy świętej są zbierane ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które pomaga kościołom misyjnym i niezamożnym w różnych krajach. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

4. W najbliższą środę 11 listopada obchodzimy 102. rocznicę odrodzenia niepodległego państwa polskiego w 1918 roku które dokonało się po 123 latach niewoli. Będziemy modlić się o wiarę i zachowanie najpiękniejszych tradycji w narodzie polskim. Pragniemy też gorąco prosić, aby Bóg strzegł naszej Ojczyzny. Będziemy także polecać Polskę i Polaków Matce Bożej Królowej Polski, której wstawiennictwo wielokrotnie w historii ratowało naszą Ojczyznę. Msze święte w środę 11 listopada zostaną u nas odprawione o godzinie 7:00; 10:00 i 18:00. Szczególnie na Mszy świętej o godzinie 10:00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.

5. Od wczorajszej soboty 7 listopada weszły z życie nowe obostrzenia rządowe dotyczące kościołów. Do 29 listopada obowiązuje przelicznik 1 osoba na 15 metrów kwadratowych (dotąd w strefie czerwonej był to przelicznik 1 osoba na 7 metrów kwadratowych). Ograniczenie wprowadzone zostaje na razie do 29 listopada. Jeśli przypadków zachorowań na koronawirusa będzie mniej, możliwy będzie powrót do zasad stref żółtych czy czerwonych. Gdy jednak zachorowania będą rosły, to zostanie podjęta decyzja o lockdownie i narodowej kwarantannie wraz z ograniczeniem przemieszczania się. Takie są zapowiedzi rządu.