Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023

7 NIEDZIELA ZWYKŁA „A”

19 lutego 2023 roku

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o szczególną modlitwę w tym tygodniu za uzależnionych od alkoholu, pomagających im wyjść z nałogu, za abstynentów, a także uratowanie młodego pokolenia od alkoholizmu.

2. Comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się jutro w poniedziałek 20 lutego o godzinie 16:00.

3. Za trzy dni przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, w którym nie urządza się hucznych wesel i zabaw. Okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty i umartwienia. W Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post, czyli ograniczenie ilościowe pokarmów (por. kan. 1251). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post – wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia. Prawo kościelne zaznacza  jednak, iż rodzice powinni zatroszczyć się o to, ażeby również dzieci, które nie są jeszcze obowiązane według prawa do postu i wstrzemięźliwości, były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty (por. kan. 1252). Tak więc w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

4. Msze święte w Środę Popielcową będą odprawiane w naszym kościele o godzinie 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Zapraszamy na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Kancelaria w Środę Popielcową będzie nieczynna.

5. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który trwa do końca okresu wielkanocnego.

6. W piątki Wielkiego Postu o godzinie 17:30 zapraszamy serdecznie do naszego kościoła na Drogę krzyżową.

7. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne w sobotę 25 lutego o godzinie 16:00. Podczas spotkania odbędzie poświęcenie świec dzieci.

8. Na prośby rodziców podajemy daty Pierwszej Komunii świętej do roku 2025:

  • 21 maja 2023 roku
  • 26 maja 2024 roku
  • 25 maja 2025 roku 

9. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku w pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę.