Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023

29 NIEDZIELA ZWYKŁA „A” – NIEDZIELA MISYJNA

22 października 2023 roku

1. W przedostatnią niedzielę października, a więc dzisiaj, obchodzimy co roku Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną. Dzień ten angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Święto odbywa się we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11:30 uczniowie klas ósmych w ramach przygotowań do bierzmowania złożą podczas liturgii deklaracje chęci przygotowania i przystąpienia do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

3. W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  • dorosłych: codziennie o godzinie 17:30;
  • dzieci i młodzież: w poniedziałek i piątek o godzinie 16:45.

4. „Krąg Biblijny” zaprasza na kolejne spotkanie otwarte, które odbędzie się w naszym kościele jutro w poniedziałek 23 października o godzinie 18:40.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w sobotę 28 października o godzinie 16:00.

6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy w niedzielę 29 października na Mszę świętą o godzinie 11:30, podczas której odbędzie się poświęcenie różańców.

7. Za tydzień przypadnie ostatnia niedziela października. Pamiętajmy zatem o przesunięciu czasu o godzinę wstecz.

8. Przyjmujemy na modlitwę za zmarłych, czyli tzw. wypominki, na następny rok wypominkowy, rozpoczynający się od Uroczystości Wszystkich Świętych oraz na wypominki jednorazowe na różańcu za zmarłych, odmawianym w oktawie Wszystkich Świętych, czyli od 2 do 8 listopada.