Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA „A”

26 listopada 2023 roku

1. Dzisiaj obchodzimy ostatnią niedzielę w roku kościelnym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się już Adwent.

2. W tym tygodniu 1 grudnia przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Plan tego dnia jest następujący:

  • Po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem
  • 15:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja
  • 15:30 – Spowiedź dzieci i młodzieży
  • 16:30  – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży
  • 17:10  – Różaniec z wypominkami w intencji naszych bliskich zmarłych
  • 18:00  – Msza święta
  • Po Mszy wieczornej – Adoracja Najświętszego Sakramentu  do godziny 20:00

3. Kancelaria w Pierwszy Piątek Miesiąca jest nieczynna.

4. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy świętej porannej o godzinie 7:00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.

5. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku organizuje wykład otwarty pod tytułem „Błogosławiony Michał Kozal – próba odczytania dzisiaj”, który odbędzie się w seminaryjnej Auli bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w środę 6 grudnia o godzinie 16:00. Wykład wygłosi ks dr Antoni Poniński, były wieloletni redaktor naczelny czasopisma diecezjalnego „Ład Boży”. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja, a po niej krótka prezentacja książki pod tytułem „Pisma bł. Michała Kozala. Rozmyślania dla alumnów na podstawie Ewangelii według św. Mateusza”, której dokona ks. prof. Kazimierz Skoczylas.

6. Zapraszamy na kurs Alpha dla młodych dorosłych (w przedziale wiekowym 18-35 lat), który będzie się odbywał w naszej Parafii w salce świętego Józefa na plebanii. Kurs rozpocznie się 9 grudnia (sobota) o godzinie 19.00 i potrwa przez 8 kolejnych sobót. Kurs Alpha to seria spotkań, na których można poznać podstawy wiary chrześcijańskiej, zadać pytania i podzielić się swoimi przemyśleniami w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Na każdym spotkaniu będziemy wspólnie integrować się, słuchać krótkiego wykładu, rozmawiać w małych grupach i spożywać skromny posiłek. Kurs Alpha jest prowadzony na całym świecie i każdy jest na nim mile widziany. Jeśli chcesz dołączyć do kursu Alpha, prosimy o zgłoszenie się do koordynatora kursu, Filipa, pod numerem telefonu 662-866-806 lub adresem e-mail filkor9402@wp.pl, albo też do księdza proboszcza. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na kursie Alpha!

7. Od ubiegłego czwartku 23 listopada przy prawym pylonie zamykającym prezbiterium ustawiona jest figura Jezusa Chrystusa z otwartym sercem, która została przeniesiona z tylnego amfiteatru. Za wykonanie i zasponsorowanie podestu pod figurę składamy serdeczne „Bóg zapłać!” Państwu Wiesławie i Andrzejowi Karpińskim.