Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 listopada 2019 roku

1. Dzisiaj obchodzimy ostatnią niedzielę w roku kościelnym – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczyna się już Adwent.

2. W dniu wczorajszym, czyli w sobotę 23 listopada o godzinie 18:00, w Wigilię Uroczystości Chrystusa Króla, miało miejsce uroczyste odnowienie przyrzeczeń ministranckich, w którym wzięła udział służba liturgiczna naszej Parafii oraz jej przedstawiciele z poszczególnych Parafii naszego dekanatu. Ministranci przybyli wraz z rodzinami, a nie zabrakło też Parafian, modlących się za posługujących w liturgii. Z okazji Uroczystości Chrystusa Króla, patronalnego święta służby liturgicznej, zachęcamy kandydatów do zgłaszania się w szeregi pełniących służbę przy ołtarzu Pańskim. Prosimy rodziców, babcie, dziadków i krewnych, aby zachęcili chłopców do pełnienia zaszczytnej służby liturgicznej. Chętnie przyjmiemy też dorosłych mężczyzn, którzy pragnęliby włączyć się w tę posługę.

3. W najbliższy wtorek 26 listopada kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od godziny 8:00 do 9:00. Po południu będzie nieczynna.

4. W sobotę 30 listopada o godzinie 17:00 w katedrze Ksiądz Biskup Wiesław Mering poprowadzi Nieszpory na rozpoczęcie Adwentu.

5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

6. Po Mszy świętej można też nabyć świece na stół wigilijny, rozprowadzane przez “Caritas”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dzieciom, zwłaszcza z rodzin ubogich. Cena jednej dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł.

7. Nasz kościół jest ogrzewany:

  • Od 8 listopada włączone są przednie obwody grzewcze;
  • Od 22 listopada włączone są obwody grzewcze na całej powierzchni kościoła.

Prosimy o zamykanie za sobą drzwi.